מבצע החיסונים הבריטי יצא הבוקר (שלישי) לדרך, וההתרגשות בממלכה גדולה. הבריטית הראשונה שזכתה לקבל את החיסון של חברת "פייזר" היא מרגרט קינן בת ה-90 מאניסקילן. "אני מרגישה בת מזל שזכיתי להיות האדם הראשון שחוסן נגד COVID-19", אמרה בהתרגשות לאחר החיסון. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מרגרט הגיעה הבוקר כבר בשעה 6 וחצי לבית החולים בקובנטרי, שם היא מתגוררת יותר מ-60 שנה, וקיבלה את החיסון על ידי האחות מאי פרסונס. צוותי העיתונות הבריטים שתיעדו את הרגע ההיסטורי פרצו במחיאות כפיים.     

האדם השני שקיבל חיסון: וויליאם שייקספיר
גם וויליאם שייקספיר התחסן

"זו המתנה הטובה ביותר ליום ההולדת שיכולתי לאחל לה מכיוון שזה אומר שאני סוף סוף יכולה לצפות לבילוי עם המשפחה והחברים שלי בשנה החדשה אחרי שהייתי לבד במשך רוב השנה" אמרה מרגרט. "העצה שלי לכל מי שמציעים לו את החיסון היא לעשות את זה - אם אני יכולה לקבל את זה בגיל 90 אתם יכולים לקבל את זה גם!".

האדם השני שקיבל חיסון נקרא, במקרה, וויליאם שייקספיר. עורך הבריאות של ה-BBC דיווח שגם הוא, בדומה למחזאי ולמשורר, מוורוויקשייר. 

החיסון של השניים מסמן את תחילת המבצע של רשויות הבריאות בבריטניה, שהחלו להפיץ את המנות הראשונות של החיסון של פייזר. התקווה היא כי תוכנית החיסונים העולמית תתפוס תאוצה ככל שיותר ויותר חיסונים יזכו לאישור הרגלוטורים השונים.