צפון קוריאה לא נתנה לאיום הקורונה לעצור את חגיגות ה-75 שנים למפלגת השלטון: אלפי חיילים צעדו היום (שבת) לפנות בוקר בפיונגיאנג, טילים בליסטיים חדשים הוצגו והמנהיג העליון קים ג'ונג און בירך את הכוחות והתושבים על התמודדותם המוצלחת עם הנגיף, שעד כה לא תועד אפילו מקרה אחד שלו במדינה המסוגרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המצעד אמנם התקיים בשעות המוקדמות של הבוקר, אך הוא צולם, נערך ולאחר מכן שודר ברחבי המדינה ואף בטלוויזיות של השכנה מדרום. בתמונות ששודרו ניתן לראות רכבים מוארכים בעלי 22 גלגלים נושאים את מה שנראה כמו הנשק הבליסטי החדיש של קים.

בנוסף הוצג במצעד טיל ה"הואסונג-15": מדובר בנשק בעל הטווח הגבוה ביותר שנוסה אי פעם בצפון קוריאה. עוד טיל בליסטי שנראה בשידורים מהמצעד ככל הנראה כלי נשק חדש שמשוגר מצוללות.

מלבד מצעד הנשק והחיילים שודר גם נאומו של קים, שבו הוא הודה לצפון קוריאנים על הצלחתם לשמור על "אפס" מקרים של קורונה במדינה. צפון קוריאה הטילה מגבלות חמורות על חיי האזרחים במדינה כדי למנוע את התפשטות הנגיף וקים הביע תקווה שיוכל להסיר מגבלות אלו בקרוב.

 בחגיגות לציון 75 שנה להקמת מפלגת השלטון. (צילום: רויטרס)
מצעד ה-75 שנים למפלגת השלטון בצפון קוריאה | צילום: רויטרס

המנהיג הצפון קוריאני, שהופיע בנאום מפויס במיוחד, הזיל דמעות כשדיבר על עבודתם הקשה של החיילים במדינה בניסיונות לתקן נזקים רבים משטפונות שהתרחשו במהלך השנה האחרונה. עוד ציין כי הוא מקווה שצפון קוריא ודרום קוריאה יוכלו "לשלב ידיים" בעתיד הקרוב.