השחקנית והכוכבת האמריקנית סקרלט ג'והנסון הצטלמה בתחילת החודש לקמפיין רשת למען שחרורם של פעילי זכויות אדם מהכלא המצרי. בעקבות כך, כבר שבוע שלם בכירי השחקנים והשדרנים בטלוויזיה בקהיר תוקפים אותה ללא הפסקה. "אנחנו לא זקוקים לאף אחד שיתערב בענייניה הפנימיים של מצרים. אוקיי?!", זעם אחד מהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"לדבר באופן חופשי במצרים היום זה דבר מסוכן", טענה ג'והנסון באותו סרטון, "היום אני מצטרפת לעם המצרי ולרבים אחרים בעולם וקוראת לשחרור מיידי של גאסר, כרים, מוחמד וזכי". הסרטון הזה עורר הרבה תשומת לב בין לאומית ולחץ על המשטר ובתוך יומיים, 3 מהפעילים שג'והנסון הזכירה בדבריה – שוחררו.

סקרלט ג'והנסון (צילום: גטי אימג'ס)
סקרלט ג'והנסון | צילום: גטי אימג'ס

מאסרים פוליטיים זו סוגיה רגישה מאוד עבור נשיא מצרים א-סיסי ובעבר הוא אף התכחש לקיומם - ובהינתן האות נפתחה מתקפה נגדית על השחקנית בתקשורת הרשמית. "שחקנית יהודייה שיש לה קשר עם ההתנחלויות ויש לה קשר עם הישות הציונית", זעם אחד הפרשנים, "והיא תומכת בתוצרת הציונית וידוע עליה היטב שהיא יהודייה ושהיא בצד של הישראלים. היום האחים המוסלמים מתלהבים ממנה, כל הנהגת האחים".

מנגד, היו גם אזרחים ופעילי אופוזיציה במצרים שהריעו לג'והנסון. "אם יש מישהי שאנחנו יכולים לומר עליה שהיא אשת ברזל, זו האישה הזו", אמר אחד הפרשנים. לפני המתקפה הפרועה הזו וגם אחריה אזרחים מצרים בטוויטר ובפייסבוק מביטים עכשיו על סקרלט ג'והנסון לא רק כגיבורת סרטים, אלא כגיבורת מצרים.