פרטים חדשים מפינויו של טראמפ לבית החולים: למרות שבבית הלבן ניסו אמש (שבת) לשדר קור רוח, בארה"ב דווח כי לפני שהנשיא פונה עם מסוק הוא שאל את עוזריו אם הוא הולך למות כמו חברו סטנלי צ'רה, ידידו הקרוב שנדבק בקורונה בניו יורק ומת באפריל האחרון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי גבריאל שרמן, כתב של המגזין האמריקני "ואניטי פייר", טראמפ היה מבוהל ברגעים לפני שפונה. לפי הדיווח, שנשען על שיחות שקיים עם בכירים במפלגה הרפובליקנית, טראמפ שאל את עוזריו: "האם אני עומד לסיים כמו סטן צ'רה?". אותו צ'רה בן ה-77 היה ידידו הקרוב של טראמפ, שנדבק בנגיף באפריל האחרון ומת מהנגיף.

הדיווח של שרמן גורם לבלבול בארה"ב ובעולם באשר למצבו הבריאותי - ואולי גם הנפשי - של הנשיא האמריקני. זאת לאחר ששעות לפני פרסום הדיווח רופאיו של הנשיא עדכנו מחוץ לבית החולים על מצבו, ואמרו כי הוא מסתדר "טוב מאוד". לדבריהם, תסמיני הקורונה אצל טראמפ - בין היתר חום, שיעול ועייפות - הופיעו כבר ביום חמישי אחר הצהריים, אך ההודעה על היותו חיובי לנגיף יצאה רק בשעה 1:00 בלילה שבין חמישי לשישי (שעון ארה"ב).

 

ראש הסגל בבית הלבן, וסגל הרופאים שמטפלים בנשיא טראמפ (צילום: Reuters)
ראש הסגל בבית הלבן, וסגל הרופאים שמטפלים בנשיא טראמפ | צילום: Reuters

הנשיא טראמפ מפונה לבית החולים הצבאי (צילום: רויטרס)
הפינוי שלי הנשיא טראמפ לבית החולים הצבאי | צילום: רויטרס

אלא שחרף ההצהרה של הצוות הרפואי, ראש הסגל בבית הלבן אמר כי מצבו הבריאותי של הנשיא מעורר דאגה. בארה"ב דווח כי מקור בכיר בוושינגטון סיפר היום כי 48 השעות הבאות הן קריטיות, וכי הסימנים החיוניים שלו מדאיגים.

הערב פרסמה סוכנות הידיעות AP כי אותו בכיר הוא לא אחר מאשר ראש הסגל בבית הלבן, מארק מדוז - דיווח שגרם לבלבול גדול עוד יותר, בין היתר בשל תפקידו הבכיר של מדוז והעובדה שסתר את דברי הצוות הרפואי כשאמר שהנשיא כן טופל בחמצן לפני שפונה באמצעות מסוק מהבית הלבן לבית החולים. "הסימנים החיוניים של הנשיא במהלך 24 השעות האחרונות היו מדאיגים מאוד ו-48 השעות הבאות יהיו קריטיות מבחינת הטיפול בו", אמר מדוז. "אנחנו עדיין לא בדרך הברורה להחלמה מלאה".

 

דונלד טראמפ והופ היקס (צילום: reuters)
היועצת שהדביקה את הנשיא טראמפ | צילום: reuters

בתוך כך, הערב פורסמו בארה"ב תמונות ראשונות מהחדר שבו מאושפז הנשיא טראמפ בבית החולים הצבאי "וולטר ריד". הנשיא מאושפז בסוויטה הנשיאותית של בית החולים הצבאי, שכוללת מתחם של 6 חדרים - בהם בין היתר יחידת טיפול נמרץ, מטבח, סלון וגם חדר שינה.

הנשיא האמריקני בן ה-74 נמצא בכמה וכמה קבוצות סיכון שמעלות את הסיכויים שנגיף הקורונה ישפיע עליו בצורה חמורה יותר מאשר בחולים אחרים. טראמפ נמצא בסיכון גבוה יחסית, ראשית, בגלל גילו ומשקלו. הנשיא כבר חצה את גיל 74 ומוגדר טכנית כבעל עודף משקל. שניהם נחשבים לגורמי סיכון, שמעלים את הסיכוי להחמרה במצבו.