אחת המגישות הבכירות ברשת CNN האמריקנית, כריסטיאן אמנפור, עוררה זעם רב לאחר שבתוכניתה האחרונה, ביום חמישי האחרון, ביצעה בשידור השוואה בין תקופת נשיאותו של דונלד טראמפ לפרעות שביצעו הגרמנים נגד היהודים בגרמניה ב"ליל הבדולח" ב-1938. אירועי "ליל הבדולח" נחשבים לסמל לעליית הנאצים בגרמניה וכן לתחילתה של תקופת השואה. ישראל הרשמית וארגונים יהודיים גינו את האמירות. במשרד החוץ אף שלחו מכתב לרשת CNN בה דרשו התנצלות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 

 

אמנפור פתחה את השידור ופנתה לצופים: "השבוע, לפני 82 שנים, אלו היו הנאצים שירו את יריית האזהרה הראשונה בתקופה האפלה של ההיסטוריה האנושית, שהובילה לרצח עם של זהות שלמה. בכך הם גם הובילו לשרפת ספרים ומתקפה על העובדות, הידע, ההיסטוריה והאמת". 

לאחר תאור ההיסטוריה היא שיגרה מסר על תקופת הנשיאות של טראמפ בארצות הברית: "לאחר ארבע שנים של מתקפה על אותם ערכים בתקופה המודרנית על ידי דונלד טראמפ, הצוות של ביידן והאריס מבטיח להשיב את הנורמות, כולל החזרת האמת". 

 

 

לאחר שידור הדברים ברשת CNN, אמנפור זכתה לביקורת רבה ברחבי ארצות הברית, ובפרט על ידי יהודים שהאשימו אותה באנטישמיות. היום (שני), הגיעה התגובה גם מישראל: מכתב רשמי ששלח משרד החוץ לרשת CNN גינה את ההשוואה וקרא לרשת ולמגישה לפרסם התנצלות פומבית. 

במשרד החוץ, באמצעות הקונסולית בארצות הברית ענת סולטן-דדון, גינו את השימוש ביום השנה ה-82 לציון "ליל הבדולח" והגדירו את ההשוואה כפוגענית כלפי זכר השואה ואלו שסבלו ממנה. בישראל הביעו אכזבה מדברי המגישה ודרשו פרסום התנצלות פומבית. מרשת CNN ומהמגישה לא התקבלה תגובה עד עתה.