עוד לפני שסיימו את כל שלבי הבדיקות והניסויים, ברוסיה מדווחים כי מערכת הבריאות החלה לחסן את הצוותים הרפואיים בחיסון הספוטניק 5 שפיתחו. הרוסים גם טוענים כי הם בקרוב מאוד יהיו מוכנים לייצא את החיסון למדינות נוספות בעולם. עוד דווח כי על הכוונת של הרוסים נמצא פיתוח נוסף לחיסון נגד קורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

למרות זאת, בקרמלין לא מאושרים. רוסיה דיווחה אמש על מספר שיא של נדבקים בקורונה ביום (13,868 מקרים), ומספר הנדבקים עלה בסך הכול ל-1,326,178. מספר המתים עלה ב-244 ביום אחד, ובסך הכול עומד על 22,966 מקרי מוות מקורונה מאז תחילת המגפה.

שר הבריאות הרוסי, מיכאיל מוראשקו, אמר שהאזרחים לא נשמעים להנחיות הריחוק החברתי והתריע שהמדינה מתקשה להתמודד עם הקורונה.

למרות המספרים העולים, הרשויות מתעקשות שלא להטיל סגר ברחבי המדינה העצומה. "למרות מספר גדל והולך של מקרים, היום ברוסיה אנחנו לא מדברים על השבתת המשק מכיוון שאיננו רואים את ההיגיון בכך",  טענה אנה פופובה, ראש מערך הבטיחות והבריאות, לסוכנויות הידיעות הרוסיות.

בניגוד להתפרצות הקורונה מוקדם יותר השנה, אז רוסיה החליטה להטיל סגר על האזרחים, דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, טען השבוע שכעת המדינה יכולה להיות גמישה יותר בתגובתה לקורונה. בשיחה עם עיתונאים אמר פסקוב כי כעת לרוסיה יש יותר מרחב תמרון מאשר קודם לכן, בגלל טיפול טוב יותר, יותר מיטות אשפוז ומערכת בריאות חזקה שמסוגלת להתמודד עם הנגיף.

מחסנים את הצוותים הרפואיים נגד קורונה (צילום: Tatyana Makeyeva, רויטרס)
מחסנים את הצוותים הרפואיים | צילום: Tatyana Makeyeva, רויטרס
רוסיה פיתחה חיסון נגד קורונה - ספוטניק 5 (צילום: Tatyana Makeyeva, רויטרס)
החיסון ספוטניק 5 | צילום: Tatyana Makeyeva, רויטרס

אמירותיו של דובר הקרמלין לא עומדים בקנה אחד עם עמדת סגן שר הבריאות, אולג גרידנייב, שרק השבוע אמר לסוכנות הידיעות TASS שכמעט 90% ממיטות האשפוז המיועדות לחולי קורונה - תפוסות. יחד עם זאת, גרידנייב הוסיף והדגיש כי 20% מהמאושפזים סובלים מתסמינים קלים וניתן לשלוח אותם הביתה. על פי הערכות, במערכת הבריאות הרוסית מצפים כי מספר החולים יגדל משמעותית ב-20 הימים הקרובים.

אזור מוסקבה, הבירה, הוא האזור שספג את המכה הקשה ביותר מהקורונה. העיר שמונה כמעט 13 מיליון תושבים, רשמה אתמול 4,618 חולים חדשים. שני בתי חולים חדשים נפתחו לאחרונה כדי לעמוד בעומס.

רוסיה, מדינה עם 145 מיליון תושבים, נמצאת כעת במקום הרביעי בעולם מבחינת מספר הנדבקים אחרי ארצות הברית, הודו וברזיל.