רשתות התקשורת האמריקניות סערו הבוקר (שישי) נוכח הידיעה כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ורעייתו מלניה אובחנו כחולים בקורונה. טראמפ חלה לאחר שיועצת קרובה שלו, הופ היקס, אובחנה לפנות בוקר כחולת קורונה. היקס שהתה עם טראמפ בטיסה אל העימות הנשיאותי, ובדרך חזרה ממנו כבר חשה ברע ובודדה במטוס. מיהי אותה יועצת שנקלעה למוקד האירוע שמסעיר את אמריקה חודש לפני הבחירות לנשיאות? כל מה שאתם צריכים לדעת על הופ היקס, רק בת 31 ואחת הדמויות המשפיעות ביותר על נשיא ארה"ב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היקס, היועצת הפוליטית הוותיקה ביותר של הנשיא טראמפ, כיהנה כמנהלת התקשורת בבית הלבן מספטמבר 2017 ועד מרץ 2018. היקס מונתה זמנית לתפקיד בעקבות הדחתו של אנטוני סקרמוצ'י, שעזב את התפקיד אחרי 10 ימים בלבד בעקבות חשד להדלפות. כחודש אחר מכן הודיעו בבית הלבן שהיא תמלא את התפקיד בקביעות. לפני שמונתה למנהלת התקשורת היא עמדה בראש מערך האסטרטגיה התקשורתית בבית הלבן.

הופ היקס היועצת של טראמפ נדבקה בקורונה  (צילום: AP)
היועצת הפוליטית הוותיקה ביותר של הנשיא. הופ היקס | צילום: AP

השקרים בקונגרס - והפרישה המפתיעה

לפני כמעט שנתיים פרשה היקס מתפקידה אחרי שבעדות בקונגרס, במסגרת חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות, היא הודתה שסיפרה "שקרים לבנים" למען הנשיא. היקס התעקשה שלא מדובר בשקרים שנוגעים לחקירת ההתערבות הרוסית, אולם לפי פרסומים בארה"ב היא שיקרה לגבי הפגישה של דונלד טראמפ ג'וניור וג'ארד קושנר עם עורכת הדין הרוסייה נטליה וסלניטסקיה במגדל טראמפ. דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס הכחישה שעזיבתה של היקס קשורה לעדות בקונגרס.

היקס אמרה למקורביה שהיא מרגישה תחושת מיצוי בבית הלבן, ואחרי הודעת ההתפטרות מסרה שהיא אסירת תודה לנשיא טראמפ. הנשיא הגיב להתפטרות ושיבח את היקס על עבודתה. הנשיא אמר שהוא מבין שהיא רוצה לבחון אפשרויות אחרות, והוסיף שהוא בטוח כי בעתיד הם שוב יעבדו יחד.

הופ היקס היועצת של טראמפ נדבקה בקורונה  (צילום: AP)
סיפרה "שקרים לבנים" למען טראמפ. היקס | צילום: AP

באוקטובר 2018 מונתה היקס למנהלת התקשורת וסגנית נשיא תאגיד "פוקס", שם עבדה תחת המנכ"ל לקלן מרדוק, בנו של בעל השליטה בחברת המדיה "ניוז קורפ", רופרט מרדוק.

"אין מישהו מסור יותר מהיקס"

לאחרונה שבה היקס לממשל טראמפ, אך לא למערך התקשורת. שלא כמו בכהונתה הראשונה בבית הלבן, היקס כפופה כעת ישירות לג'ארד קושנר, יועצו הבכיר וחתנו של טראמפ. התואר החדש של היקס, כך לפי ה"ניו יורק טיימס", הוא "יועצת לנשיא". למרות הגדרת תפקידה אינה לגמרי ברורה, נראה כי היא ממשיכה להיות מעורבת בגיבוש האסטרטגיה התקשורתית של טראמפ ובקמפיין הבחירות שלו.

הופ היקס היועצת של טראמפ נדבקה בקורונה  (צילום: רויטרס)
"אין מישהו מסור יותר ממנה". היקס | צילום: רויטרס

"אין מישהו שמסור יותר ליישום סדר היום של הנשיא טראמפ מאשר הופ היקס", אמר קושנר ל"ניו יורק טיימס" בפברואר 2020. "אנחנו שמחים להחזיר אותה לקבוצה".

"טראמפ היה מתוסכל ממנה"

היקס הייתה זוגתו של רוב פורטר, שהיה יועצו הבכיר של טראמפ ונאלץ להתפטר החודש מתפקידו לאחר ששתי נשותיו לשעבר סיפרו שהיכה אותן. לאחר התפטרותה מתפקידה בבית הלבן השניים נפרדו.

הופ היקס (צילום: ap)
בן זוגה עזב את הבית הלבן כשהואשם שהתעלל בנשים. היקס | צילום: ap

רשת CNN דיווחה כי היקס המשיכה להגן בפני עמיתיה על פורטר לאחר שהתפטר. טראמפ, כך דווח, היה מתוסכל מהתנהלותה של היקס ואמר למקורביו שהיא "מציבה את סדרי העדיפויות שלה לפני אלו שלו".

השאלות שנותרו פתוחות

היקס גדלה בגריניץ' שבקונטיקט, למדה בתיכון גריניץ', וכנערה עסקה גם בדוגמנות. בגיל 11 היא ואחותה הגדולה נשכרו לדגמן עבור ראלף לורן. היא סיימה תואר ראשון באוניברסיטה המתודיסטית הדרומית בשנת 2010, שם היא גם שיחקה לקרוס.

הופ היקס היועצת של טראמפ נדבקה בקורונה  (צילום: AP)
מעורבות בגיבוש האסטרטגיה של הנשיא. היקס וטראמפ | צילום: AP

היקס שהתה לצד הנשיא במהלך השבוע האחרון, בזמן הנסיעה לעימות הנשיאותי, אליה הצטרפה גם מלאניה, ובנסיעה נוספת לעצרת בחירות ביום רביעי במינסוטה. "בימים האחרונים ניגשו להיקס קציני צבא ואנשי מערכת אכיפת החוק שביקשו להתחבק ולהתנשק איתה, בגלל שאנחנו עושים דברים נפלאים למענם", סיפר טראמפ. "כשמתקרבים ככה, דברים קורים".

קבוצה מצומצמת של פקידים בכירים בבית הלבן ידעה עד הבוקר שהיקס אובחנה כחיובית לנגיף. טראמפ ורעייתו מלניה נמצאים כעת בבידוד, מה שעשוי לרמז על כך שהם אינם סובלים מתסמינים משמעותיים. לפי דיווח ב-CNN, כל אדם שנמצא במגע עם הנשיא טרמפ נדרש לעבור בדיקת קורונה מדי בוקר.

הופ היקס (צילום: Andrew Harrer, GettyImages IL)
"כשמתקרבים ככה, דברים קורים". הופ היקס | צילום: Andrew Harrer, GettyImages IL

בשלב זה עדיין לא ברור מי ידע על אבחונה של איקס כבר ביום חמישי, אז ביקר טראמפ בניו ג'רזי ומזכירת העיתונות של הבית הלבן קיימה תדרוך לעיתונאים. לא ברור מתי טראמפ נבדק ובאיזו מהירות לאחר קבלת תוצאות הבדיקה של היקס. נראה כי היקס פיתחה תסמינים ראשונה, אך עדיין לא ידוע בוודאות מי הדביק את מי.