הנשיא הנבחר ג'ו ביידן בחר בגנרל והמפקד לשעבר של פיקוד המרכז בארה"ב, לויד אוסטין, לפקיד שר ההגנה, כך על פי דיווחים הלילה (בין שני לשלישי) במספר כלי תקשורת אמריקניים. אם בחירתו אכן תצא לפועל, אוסטין יהיה האדם השחור הראשון שיוביל את מחלקת ההגנה האמריקנית.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי מקורות המעורים בנושא, אוסטין נהיה המועמד המוביל במרוץ כבר בשבוע שעבר וביידן פנה אליו במהלך סוף השבוע כדי להציע לו את המשרה. הגנרל לשעבר השיב בחיוב. עד כה לא התקבלה תגובתם של ביידן או של אוסטין לדיווחים, וההודעה הרשמית על המינוי צפויה להתפרסם ביום חמישי.

המינוי יהפוך את אוסטין לחבר המשמעותי ביותר בקבינט ובממשל המתהווה של ביידן. שר ההגנה האמריקני ממונה על המשרד הממשלתי הגדול ביותר, מפקד על כוחות ברחבי העולם ואחראי לעבודה הפנימית בפנטגון.

עם זאת המינוי עדיין לא סופי, החוק הפדרלי קובע שנדרשות 7 שנות צינון במעבר בין תפקידים צבאיים לאזרחיים, וביידן יזדקק להצבעת "ויתור" של הקונגרס, אשר יאשר לגנרל, שפרש לפני 4 שנים בלבד, לאייש משרה אזרחית. ההצבעה הזו היא אמנם נדירה, אבל גם טראמפ אישר כך את מינויו של שר ההגנה ג'יימס מאטיס בשנת 2017. בצוות של ביידן פועלים בקרב חברי שני הבתים על מנת להבטיח שהאישור יתקבל.