הודעה מהעבר: ​​במהלך טיול באזור אינגרסהיים שבצפון-מזרח צרפת בחודש ספטמבר האחרון, זוג מטיילים נתקלו להפתעתם בהודעה שנשלחה לפני כ-110 שנים – באמצעות יונת דואר. לאחר בדיקה ראשונית עלה כי ההודעה נשלחה מקצין גרמני אחד למשנהו בשנת 1910, אז האזור היה עדיין חלק מגרמניה - כך לפי דומיניק ג'ארדי, אוצר מוזיאון זיכרון לינגה הסמוך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך ריאיון ל-CNN, ג'רדי סיפר שההודעה נמצאה כשהיא מקופלת בתוך קפסולת אלומיניום קטנה, ושהכתב היה קשה לפענוח. הממצאים הראו כי הקצין הגרמני שכתב את ההודעה שירת בבסיס בעיירה קולמר, הנמצאת גם היא בצפון-מזרח צרפת. בהודעתו, סיפר הקצין על תרגיל צבאי שעורכים כוחות צבא גרמניה באזור.

"מחלקת פוטהוף סופגת אש כשהם מגיעים לגבול המערבי של מגרש המסדרים. מחלקת פוטתוף סופגת אש ונסוגה לאחר זמן מה", כך נכתב בהודעה, לפי סוכנות הידיעות AFP. "בפכטוואלד חצי מחלקה הושבתה, והמחלקה פוטתוף נסוגה עם הפסדים כבדים".

לפי ג'רדי, הפסדים אלה הם אומדן המבוסס על משחקי מלחמה ולא על מקרי מוות בפועל. עניין זה נהוג במהלך תרגילים צבאיים, ולכן ניתן לשער לפי התיעודים ההיסטוריים, שהתרגילים הללו התרחשו בשנת 1910. "מדובר במקרה מאוד מיוחד", אמר ג'רדי. "זה מאוד נדיר".

למרות ההתלהבות מהממצא המיוחד, ישנו ויכוח מסוים בשאלה האם המסר נשלח בשנת 1910 או 1916. ג'רדי משוכנע שהצדק איתו, מכיוון שהוא אינו מודע לתמרונים צבאיים שהתרחשו סביב העיירה קולמר בשנת 1916. בנוסף לכך, ההודעה משתמשת במונחים ספציפיים לתרגילים צבאיים - ולא למלחמה.