יותר מ-84,000 אנשים אובחנו כחולי קורונה ברחבי ארצות הברית ביממה האחרונה, כך על פי נתוני סוכנות הידיעות רויטרס הבוקר (שבת). מדובר במספר הנדבקים היומי הגדול ביותר מפרוץ המגפה. כל זאת כשיש פחות משבועיים עד לבחירות בארה"ב. ד"ר פאוצ'י: "החיסונים באופק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

84,218 מקרי ההידבקות החדשים שהתגלו ביממה האחרונה שברו את השיא הקודם שמנה 77,299 מקרים ונקבע לפני כשלושה חודשים ב-16 ביולי. נקודת הציון הכואבת הגיעה יחד עם תחזית קודרת של חוקרי אוניברסיטת וושינגטון שצופים כי מספר המתים בארה"ב מהנגיף עלול להגיע לחצי מיליון בסך הכל עד פברואר. עד כה, כ-224 אלף מתו מקורונה. כלומר, התחזית צופה שהמספר יכפיל את עצמו בשלושת החודשים הקרובים.

אנתוני פאוצ'י (צילום: AP)
"החיסונים באופק". ד"ר פאוצ'י | צילום: AP

מספר מקרי המוות האפשריים עשוי לרדת ב-130,000 אם 95% מהאמריקנים יכסו את פניהם, אמרו החוקרים באוניברסיטת וושינגטון, כשהם חוזרים על המלצתו של אנתוני פאוצ'י, מנהל המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות והמומחה הבכיר של הבית הלבן במאבק בקורונה.

"החדשות הטובות הן שהחיסונים נראים מבטיחים", אמר פאוצ'י בראיון ל- CNN. "ובתקווה שכאשר נגיע לסוף נובמבר, תחילת דצמבר, נראה כי יש לנו לפחות אחד או שניים, ואולי יותר, אך לפחות שני חיסונים בטוחים ויעילים".

16 מדינות בארה"ב רשמו גם כן שיאי הידבקות יומיים, כולל חמש שנחשבות כמדינות מפתח בבחירות לנשיאות ב-3 בנובמבר: אוהיו, מישיגן, צפון קרוליינה, פנסילבניה וויסקונסין. מומחי הבריאות לא הצביעו באופן ישיר על הסיבה לעלייה החדה, אך ציינו מספר גורמים אפשריים: הירידה בטמפרטורות שגורמת לאנשים לבלות יותר זמן בחללים סגורים, התעייפות הציבור מנקיטת אמצעי הזהירות מהנגיף, והתלמידים שחוזרים לבתי הספר ולמכללות.