אמנם נראה שהבחירות לנשיאות ארה"ב לא נגמרו מבחינתו של טראמפ, אך מדינת ג'ורג'יה מפרסמת הבוקר (שישי) כי בספירה חוזרת של הקולות – ג'ו ביידן הוא אכן המנצח במדינה. על פי התוצאות החוזרות, הנשיא הנבחר ביידן גבר על טראמפ עם קצת יותר מ-12 אלף קולות, בתקשורת האמריקאית כינו את הפרש הקולות "דק כתער".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הספירה החוזרת הראתה שמספר הקולות השתנה במעט לטובתו של הנשיא טראמפ, אולם בכל זאת לטובתו של ביידן נספרו 12,284 קולות יותר מאשר לטראמפ. בכך בעצם מאשרת מדינת ג'ורג'יה שלא היו שום הליכים פליליים בהליך ספירת הקולות ולא התבצעה שום "הונאת בחירות" כפי שנוהג הנשיא הנוכחי לכנות אותה.

המכה הזו כואבת במיוחד לטראמפ מאחר וג'ורג'יה מזוהה כמדינה רפובליקאית ובכל זאת הפעם המועמד נחל תבוסה לתומכי המפלגה הדמוקרטית. ב-CNN הסבירו כי הסיבה לפער הקולות נבע בעיקר מ"מרד הפרברים" של האזורים מסביב לאטלנטה, שם מצביעים רבים ממוצא אפרו-אמריקני שכנעו את הקהילות לצאת ולהצביע לביידן.

ספירת קולות באטלנטה, ג'ורג'יה (צילום: רויטרס)
ספירת קולות באטלנטה, ג'ורג'יה | צילום: רויטרס

גבריאל סטרלינג, בכיר במערך ספירת הקולות של מדינת ג'ורג'יה, הסביר כי "אחד הדברים המרכזיים שאתה מחפש בספירה חוזרת זה להבין האם המידע במחשב תואם את המידע על הפתקים. יש טענות שהמחשבים האלו ביצעו החלפות מסויימות אך כפי שבדקנו – הם לא, לפחות לא בג'ורג'יה".

עם זאת, במהלך הספירה החוזרת התגלו לפחות 5,000 קולות שלא נספרו, אולם רק כ-1,400 מתוכם היו שייכים לטראמפ. הנשיא כמובן קפץ על ההזדמנות וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אלפי קולות שלא נספרו התגלו במחוזות של ג'ורג'יה. ברגע שיגלו את הקולות החדשים, המדינה תתהפך ותהפוך להיות רפובליקנית במהרה".