איחוד האמירויות – אדומה או ירוקה? דובאי הפכה לאחד היעדים המבוקשים מאז נחתם הסכם השלום, אלא שבשבועות האחרונים נרשמו ספקות לגבי הגדרתה כמדינה ירוקה, זאת בשל אחוז גבוה של תושבים שנדבקו בנגיף הקורונה. מדיווחים שפורסמו אמש (שלישי) עולה כי איחוד האמירויות הערביות צפויה להפוך למדינה אדומה, זאת כאשר החוזרים ממנה יידרשו לשהות בבידוד של 14 ימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נזכיר כי לפני כשבוע, ביום שלישי שעבר, דיווחנו כי איחוד האמירויות הערביות צפויה להפוך למדינה אדומה. החלטה זו נובעת על רקע נתוני התחלואה הגבוהים שנרשמו לאחרונה במדינה. יממה לאחר דיווח זה, במשרד הבריאות החליטו לשנות את דעתם והורו כי המדינה תישאר ירוקה לאור מגמת השיפור בעקומת התחלואה.

על פי הנתונים שפרסם אמש משרד הבריאות, 17 ישראלים ששהו באמירויות נדבקו עד כה בנגיף הקורונה. פרסום זה עורר חילוקי דעות במשרד הבריאות בין פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל, שהיה סבור שאיחוד האמירויות צריכה להישאר מדינה ירוקה, לבין ד"ר שרון אלרואי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, שהייתה סבורה שהמדינה צריכה להפוך אדומה.

כאמור, אמש פרסמנו שעל פי גורמי המקצוע במשרד הבריאות – כף המאזניים נוטה לצד אלה שביקשו להכריז על איחוד האמירויות כמדינה אדומה. משמעות הדבר היא שכל ישראלי שיחזור משם לאחר יום שלישי, בעוד שבוע בדיוק – יצטרך להיכנס לבידוד של שבועיים כשינחת בארץ.

נזכיר כי עמדה סוגיה זו על סף אירוע דיפלומטי כאשר מאות ישראלים שנחתו בדובאי שבאיחוד האמירויות עוכבו מסיבה לא ברורה בנמל התעופה. גורם בכיר במשרד העריך כי הסיבה לדחיית הכניסה של הישראלים הייתה כי בדובאי קיבלו מסרים על כך שמדינתם תהפוך לאדומה, ולא יתנו לאזרחים משם להיכנס לישראל - מה שבעיניים נראה כהפרת הסכם הנורמליזציה בין המדינות.