מניין הנדבקים בקורונה בברזיל חצה במהלך הלילה (בין רביעי לחמישי) את רף ה-5 מיליון - כך דיווח משרד הבריאות הברזילאי. בכך הפכה ברזיל למדינה השלישית בעולם שהגיעה למספר זה, אחרי ארצות הברית והודו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרשויות בברזיל דיווחו ביממה האחרונה על 31,553 מאומתים חדשים ו-734 מתים נוספים. נתון זה מקרב את המדינה למניין קורבנות של כ-150 אלף בני אדם מאז פרוץ המגפה - הגבוה ביותר מבין כלל מדינות אמריקה הלטינית. 

סאו פאולו, העיר הגדולה ביותר בברזיל והמאוכלסת ביותר ביבשות אמריקה, נפגעה עד כה בצורה הקשה ביותר מן הנגיף. כ-36 אלף מתושבי העיר מתו מקורונה. אחריה נמצאת עיר הבירה לשעבר ריו דה ז'ניירו שספרה 19 אלף מתים מאז פרוץ המגפה.

קברים המוניים בברזיל (צילום: AP)
קברים המוניים שנחפרו בברזיל | צילום: AP

נתוני התחלואה הקשים בברזיל מגיעים על רקע התבטאויותיו של הנשיא ז'איר בולסונרו שטען לא פעם כי מדובר ב"שפעת קטנה". בולסונרו סירב לעטות מסכה ואף התעמת עם ראשי מחוזות במדינה שהחליטו על הטלת סגר בתחומן. בתחילת חודש יולי הנשיא הברזילאי אף נדבק בנגיף בעצמו.

נשיא ברזיל בולסונרו (צילום: ADRIANO MACHADO, רויטרס)
"שפעת קטנה": נשיא ברזיל בולסונרו | צילום: ADRIANO MACHADO, רויטרס

בתוך כך, מניין בני האדם שנדבקו בנגיף ברחבי העולם כבר חצה את ה-36 מיליון. בתחילת השבוע הודיע בכיר בארגון הבריאות העולמי כי ייתכן ש-10% מאוכלוסיית העולם כבר נדבקה בנגיף - נתון גבוה בהרבה ממספר הנדבקים שאובחנו עד כה. מניין המתים העולמי עומד על כמיליון ו-60 אלף בני אדם.