תושבי ביירות התעוררו הבוקר (רביעי) לתמונות של עיר הרוסה ומוכה, כשרבים מהם מנסים למצוא את אהוביהם שעדיין לא יצרו קשר. בינתיים, מי שהיה עד לפיצוץ האדיר משחזר את רגעי האימה והתופת: "ראיתי עשן שחור ואש בכיוון הנמל – הרגשתי את הפיצוץ ועפתי באוויר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ראש עיריית ביירות, ג'מאל איטאני, סיפר על ההרס הרב שנגרם לעיר. "ההרס הוא עצום", טען. "קשה לי להעריך, אך אני חושב שזה נזק שיעלה לנו מיליארדים. זה כמו רעידת אדמה שהכתה את ביירות. אין צל של ספק שזה ידרדר את הכלכלה שלנו עוד יותר - העסקים קרסו לגמרי".

הפיצוץ בביירות (צילום: AP)
הפיצוץ בביירות | צילום: AP

תושב העיר אחמד אסמאעיל השווה גם הוא את הפיצוץ לרעידת אדמה חזקה. "עמדנו בכניסה לחנות והרגשנו שהזכוכיות רועדות", שיחזר. "חשבתי שזו רעידת אדמה והלכתי לשכן לראות מה קורה שם. אז זה הרגיש כאילו ברק הכה את כל ביירות, הכל היה אדום וההדף זרק אותי לכיוון החלק האחורי של החנות".

אסון בנמל בירות בלבנון (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

גם איימן סלמאן, תושב העיר שנפצע קל, סיפר על רגע הפיצוץ. "הלכתי לכיוון המשרד כשראיתי עשן שחור ואש בכיוון הנמל", סיפר. "שניות אחרי ששמתי לב לכך, הרגשתי את הפיצוץ ועפתי באוויר."

אסון בנמל בירות בלבנון (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

הבמאי הלבנוני פיליפ ארסטאנג'י, שביתו מרוחק יחסית ממקום הפיצוץ, סיפר גם הוא על הרעש וההדף: "שמעתי פיצוץ והבית רעד ואז היה פיצוץ עצום נוסף. מיד חשבתי על הילדים, על האישה. למרות שהבית שנמצא במרחק של 20 דקות מהנמל, נשברו המון דברים".

אסון בנמל בירות בלבנון (צילום: AP)
צילום: AP

הבימאי פיליפ ארקטינג'י השווה את ההרס של הפיצוץ לזה שנגרם ממלחמת לבנון השנייה. "הייתי בדרום לבנון ב 2006 - שם זה לקח שלושים יום ליצור כזה הרס", אמר. "כאן זה היה פיצוץ אחד. זו קטסטרופה. בחיים לא ראיתי משהו כזה".

עובד בבית החולים בעיר סיפר על המצב הקשה שבו הם נמצאים: "בית החולים לא יכול לתפקד, אין בית חולים, הוא סגור. אנחנו ממתינים להוראות. אי אפשר לעבוד כאן, זה לא בטוח. התקרה נופלת לנו מעל הראש. זה מצב קריטי".

פיצוץ בביירות לבנון (צילום: AP)
פיצוץ בביירות לבנון | צילום: AP

איבראהים שאמאס סיפר שגם כעת, שעות לאחר הפיצוץ, הוא עדיין מחפש את אחיינו שלא יצר איתו קשר. "לא שמעתי ממנו מאז 7 בערב", סיפר. "חיפשנו בכל בתי החולים של ביירות. פרסמו את השמות והוא לא ברשימות. אנחנו לא יודעים אם הוא בחיים".