הבלוגרית הלבנונית דימא סאדק עוררה בסוף השבוע האחרון סערה ברשת לאחר שתקפה בחשבון הטוויטר שלה את מנהיג חיזבאללה. "מה ישראל עשתה נגדנו יותר מכם?", הטיחה בנסראללה. כעת, היא מדברת לראשונה: "ישראל לא קשורה לפיצוץ, אנחנו נלחמים לשנות את המצב בלבנון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון לעיתון האיטלקי "לה רפובליקה", המשיכה סאדק לתקוף את ארגון הטרור: "נסראללה אמר שאין לו שום קשר לפיצוץ - זה שקר. חיזבאללה שולט על הכל במדינה הזאת - והם יודעים טוב מאוד מה היה בנמל". לדבריה של העיתונאית, התיאוריות לפיהן ישראל עמדה מאחורי האסון – מטופשות. "אני לא יכולה להוכיח את זה, אבל אני בטוחה שישראל לא אחראית לפיצוץ". 

צפו: הסרטון שעורר סערה

 

 

 

סאדק עבדה בעבר ברשת הטלוויזיה הרשמית של לבנון "LBCI", אך נאלצה לעזוב בעקבות דבריה נגד הממשלה. "אמרו לי להפסיק לכתוב נגד החיזבאללה והנשיא עאון, אז החלטתי להתפטר", סיפרה בריאיון.

נאום נסראללה על רקע האסון בביירות‎ (עיבוד: רויטרס)
"נסראללה ידע על הפיצוץ - ושיקר" | עיבוד: רויטרס

מספר ימים לאחר שיצאה בגלוי נגד נסראללה, סאדק מסרבת לחזור בה מדבריה. "זה לא מוגזם לומר שחיזבאללה רע ללבנון יותר מישראל. הבעיה שלי עם ישראל היא לא פוליטית אלא ערכית, אני לא מסכימה עם היחס לפלסטינים".

לטענתה, ההפגנות הקשות בלבנון בימים האחרונים מפיחות באזרחים תקווה. "המדינה והקורונה עצרו מהפכה באוקטובר האחרון, אני מאמינה שהאנשים נחושים עכשיו להמשיך להילחם".

"לפנינו ימים של דיכוי אכזרי"

סאדק הוסיפה: "המצב במדינה לא קל - יש כאן המון שחקנים. הממסד רעד באוקטובר האחרון אבל חיזבאללה הצליח לשרוד. האסון בשבוע שעבר זעזע את הכל ואולי אנחנו מתקדמים למקום חדש. אנחנו עלולים לראות עכשיו ימים של דיכוי אכזרי. נמשיך להילחם לשינוי, אבל אני לא רוצה לראות את הצבא לוקח את הממשל לידיו".