הקורונה ממשיכה להתפשט ברחבי העולם: בארה"ב שלא מפסיקה לשבור שיאים מאז פרוץ המגפה נרשם כבר מספר בלתי נתפס של 5 מיליון נשאים בנגיף - כרבע מהמקרים בעולם. מספר מקרי המוות עומד שם על 164,139 בסך הכול. במקביל, גם בבריטניה ובברזיל הקורונה לא נבלמת ובשורת מדינות מחלחלת ההבנה - הגל השני הוא בלתי נמנע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עם התפשטות הווירוס שלא נפסקת בארה"ב, הנשיא טראמפ שפניו כבר לבחירות בנובמבר הציע חבילת הקלות כלכליות לאזרחים בדמות הטבות מס ודחיות תשלומים. הנשיא הודה: "חקיקת חבילת ההטבות הכלכליות יכולות להיתקל בקשיי חקיקה בקונגרס", שם עדיין לא הושגה הסכמה רחבה בנושא. 

טראמפ עם מסכה (צילום: BBC)
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: BBC

בריטניה: סגרים חלקיים והקשחת ההנחיות

העלייה בתחלואה מתרחשת גם בבריטניה, שם נרשמו 871 נשאי קורונה ביממה האחרונה. לפי ההנחיות החדשות במדינה, על המטיילים שמגיעים למדינה מבלגיה, אנדורה והבאהמס להיכנס באופן מיידי לבידוד של שבועיים. בממלכה גם החליטו להקשיח את ההנחיות בנוגע לעטיית מסכות במרחב הציבורי.

מבקרים בגלריית וואלאס בלונדון, 15.7.20 (צילום: Leon Neal, Getty Images)
הקורונה בלונדון | צילום: Leon Neal, Getty Images

בבריטניה החליטו להטיל מגבלות וסגרים חלקיים על הערים לסטר ופרסטון. כמו כן, יימשכו המגבלות במנצ'סטר וחלקים ממחוז יורקשייר. במקביל, חייבים תושבי בריטניה לעטות מסיכות במקומות סגורים כמו מוזיאונים וגלריות, כמו גם במרחבים ציבוריים ובהם מלונות, הוסטלים, ספריות, בתי קולנוע, מתחמי משחקים וכן גני חיות.

צרפת: 2,000 חולים ביממה האחרונה

גם בברזיל הווירוס ממשיך להתפשט, שם נרשמו כמעט 100 אלף מקרי תמותה. זאת כשבמקביל פתחו שם מחדש את החנויות והמסעדות. מדינה נוספת שחווה מה שנראה כגל שני היא צרפת, שם התגלו כ-2,000 נשאים ביממה האחרונה. בתגובה החליטו להקשיח את ההנחיות על חובת עטיית המסכות - בעיקר בריביירה הצרפתית. 

פריז 2 (צילום: Frédéric Soltan, getty images)
הקורונה בפריז | צילום: Frédéric Soltan, getty images

רשויות הבריאות בצרפת דיווחו שבמהלך השבוע בסך הכול דווחו במדינה 9,330 מקרים של קורונה, במיוחד בקרב צעירים. כ-600 אלף בדיקות קורונה נערכו בצרפת בשבוע החולף. מאז פרוץ המגפה מתו מהנגיף במדינה כ-30 אלף איש. 

הנגיף לא פוסח גם על גרמניה, שם עדיין על פי הנתונים קיימים 9,692 נשאים. ביממה השלישית ברצף נרשמים שיאים חדשים בנדבקים - 1,147 בני אדם נדבקו שם ביממה האחרונה ו-8 בני אדם מתו אתמול לאחר שנדבקו בנגיף.