מתחילת מגפת הקורונה, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לא נראה מעולם עוטה מסכה בפומבי. זאת, בניגוד למנהיגים אחרים ברחבי העולם, ובכלל זאת ישראל, שמקפידים בדרך כלל על מסכות בהופעות ציבוריות. כל זה היה נכון עד לאתמול (שבת), אז ביקר טראמפ בבית החולים הצבאי "ריד" בסמוך לוושינגטון וצולם כשהוא וכל הפמלייה שלו עוטים מסכות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"מעולם לא הייתי נגד מסכות, אבל אני מאמין שיש להן מקום וזמן", אמר אתמול, על אף שבעבר התעקש שלא לעטות מסכה ואף לגלג על יריבו הדמוקטי ג'ו ביידן שדווקא מקפיד על כך. "אני חושב שכשאתה נמצא בבית חולים ומדבר עם חיילים ואנשים רבים, שבחלק מהמקרים רק יצאו מחדר הניתוח, זה דבר נהדר לעטות מסכה".

בשיחה עם רשת פוקס האמריקנית בשבוע שעבר אמר טראמפ: "אני בעד מסכות". הוא הוסיף כי הוא "די מחבב" את איך שהוא נראה בהן והשווה את עצמו ל"פרש הבודד", דמות בדיונית עם מסכה מהמערב הפרוע.

נזכיר כי עוד מתחילת הדרך בחודש אפריל, כשהמרכז למלחמה במחלות בארה"ב החל להמליץ על עטיית מסכות בפומבי, טראמפ לא מיהר לציית או להוות דוגמה לאזרחיו. "אני לא חושב שאני אעשה את זה", אמר בזמנו. "לעטות מסכה בזמן שאני מקבל את פניהם של נשיאים, ראשי ממשלה, דיקטטורים, מלכים ומלכות - אני לא רואה את זה קורה".