הסערה הובילה להתפטרות: מפקד משטרת העיר רוצ'סטר שבמדינת ניו יורק ובכירים נוספים במשטרה המקומית התפטרו הלילה (רביעי) מתפקידיהם בעקבות הסערה שנגרמה בעיר, זאת לאחר שנחשפו פרטי האירוע שהובילו למותו של הצעיר השחור דניאל פרוד, לפני כחצי שנה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מחאות פרצו בעיר בשבוע שעבר לאחר שמשפחת פרוד פרסמה צילומי מצלמות גוף שהראו כי השוטרים חנקו את פרוד באמצעות ברדס שהלבישו על ראשו וריתקו אותו כשהוא עירום למדרכה במהלך מעצרו בחודש מרץ האחרון - מה שהוביל למותו. 

"לא אוכל לשבת בחיבוק ידיים בזמן שמנסים להכפיש את שמי", אמר מפקד המשטרה המתפטר, לארון סינגלטרי בהצהרה שמסר הלילה, "זהו אפיון לא תקין של מעשיי ופוליטיזציה שלהם". המפקד הפורש התנער מחלקו בפרשה שהובילה למותו של פרוד, שנגרם מחנק. 

פרסום הצילומים חמישה חודשים לאחר מותו של פרוד, העלה תהיות לפיהן נעשה ניסיון של המשטרה לטייח את האירוע - מה שהוביל לכך שרוצ'סטר הפכה למוקד ההפגנות החדש נגד אלימות משטרתית כלפי אפרו-אמריקנים, מחאות שהחלו לאחר מותו של ג'ורג' פלויד ב-25 במאי.

מוחים בעירום ועם ברדס על הראש ברוצ'סטר על מותו של דניאל פרוד (צילום: reuters)
מוחים בעירום ועם ברדס על הראש ברוצ'סטר על מותו של דניאל פרוד | צילום: reuters

ראש עירית רוצ'סטר, לאבלי וורן, שגם עליה הופעל לחץ להוביל להתפטרות השוטרים, אמרה כי גם סגנו של נפקד המשטרה סינגלטרי פרש וכי "ייתכן שיהיו שוטרים נוספים שיחליטו לעזוב גם כן". וורן התנצלה בפני משפחת פרוד בשבוע שעבר וטענה שהוטעתה על ידי מפקד המשטרה, שאמר שהורה לפתוח בחקירה פנימית זמן קצר לאחר האירוע.

קבוצה מקומית של Black Lives Matter, בירכה את גל הפרישות מהמשטרה בפוסט בפייסבוק אך דרשה יותר: "בואו נשמור על הלחץ עד שכל האחראים לרצח דניאל פרוד ולטיוח - כולל ראש העירייה  - יתפטרו מתפקידיהם, ייקחו אחריות וייתרמו את הפנסיה שלהם למשפחות שנפגעו במשמרת שלהם".