הקורונה ממשיכה להתפשט ברחבי הודו ומציבה אותה במקום השני בעולם, אחרי ארה"ב, במספר הנדבקים בנגיף. רשויות הבריאות דיווחו היום (רביעי) על 90,123 חולים מאומתים שהתגלו ביממה האחרונה, מה שמעלה את מספר הנדבקים הכולל ל-5,020,359 בני אדם. מספר המתים גם ממשיך לטפס ועומד על 82,066 בני אדם, מתוכם 1,290 מתו רק ביממה האחרונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התחלואה בהודו מזנקת בחודש האחרון עם יותר ממיליון נדבקים. מומחים מזהירים כי מספר המתים בהודו צפוי להיות גבוה, זאת עקב מערכת הבריאות החלשה שמספקת שירות לעשרות אלפי ערים וכפרים עניים ברחבי המדינה. כפי שניתן לראות בגרף - על אף המספר הגבוה, כמות החולים והמתים בהודו עדיין נמוכה מזו שבישראל כשבודקים את כמות החולים ביחס לאוכלוסיה. בשני הפרמטרים - ישראל מובילה עם נתונים מדאיגים, אך נמצאת עדיין מתחת לארה"ב.

למרות התחלואה הקשה ומספר המתים שממשיך לעלות, הרשויות לא מורות על סגר לתושבים. על פי נתוני מערכת הבריאות ההודית ואוניברסיטת ג'ונס הופקינס, שיעור המתים בהודו עומד על 1.6%, נמוך בהרבה מהמצב בארה"ב ובברזיל, שם עומד על 3%.

במבט השוואתי ניתן לראות כי אפילו ישראל, ביחס למיליון בני אדם, נמצאת בהיקף תחלואה גדול הרבה ביותר מהודו. על פי המספרים הרשמיים גם מתו בישראל יותר חולים מהודו. עם זאת, בהודו חסרים נתונים, מספר הבדיקות קטן יותר ביחס לישראל וכן הנתונים הרשמיים לוקים באמינות.