גבר אוקראיני חמוש בנשק אוטומטי ורימונים נכנע למשטרה ושחרר 13 בני ערובה רק אחרי שנשיא המדינה נעתר לדרישתו להמליץ ​​על סרט משנת 2005, בכיכובו של השחקן חואקין פיניקס. ההמלצה על סרט נישתי שהועלתה על ידי הנשיא וולודימיר זלנסקי באמצעות הפייסבוק, סייעה לסיים את הדרמה שנמשכה שעות בעיר לוצק שבחלקה המערבי של המדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע הביזארי החל אתמול בבוקר, כשמקסים קריבוש בן ה-44 חטף אוטובוס ודרש מעשרות אנשי ממשל להודות בכך שהם "טרוריסטים". קריווש גם פתח באש וזרק רימון לעבר מזל"ט של המשטרה. בעקבות הדיווחים על ירי מנשק אוטומטי, כמה עיתונאים הגיעו למקום והעולם כולו עקב אחרי החטיפה המוזרה. איש לא נפצע בירי, על פי דיווח באוקראינה כדור אחד כמעט פגע במפקד המשטרה.

החמוש שוחח עם העיתונאים ועקב אחר המדיה החברתית במהלך המשבר, כשהוא מחזיק בבני הערובה. חשבון הטוויטר שלו נחסם אחרי זמן קצר. בן ערובה, שעדכן בטלפון את העיתונאים במהלך המשבר, התחנן שיחברו בין החמוש ללשכת הנשיא. הנשיא זלנסקי שוחח ישירות עם החוטף קריבוש, רק אחר כך שוחררו שלושה מבני הערובה מהאוטובוס. השאר שוחררו זמן קצר לאחר שהנשיא פרסם סרטון קצר על הסרט של השחקן חואקין פיניקס, סרט ביקורתי שמתרכז ביחס לקוי לבעלי חיים.

"הסרט Earthlings משנת 2005. כולם צריכים לצפות בו", אמר זלנסקי בסרטון שהופץ בפייסבוק. הוא כמובן נמחק אחרי שקריבוש נכנע. במקומו הנשיא העלה הודעת תודה למשטרה ולאחרים שעזרו לסיים את משבר.

 

מעצר חמוש שהשתלט על אוטובוס באוקראינה (צילום: רויטרס_)
שחרור בני הערובה, אוקראינה | צילום: רויטרס_

מעצר חמוש שהשתלט על אוטובוס באוקראינה (צילום: רויטרס_)
האוטובוס שנחטף על יושביו, אתמול | צילום: רויטרס_

"חיי אדם הם הערך החשוב ביותר. לא איבדנו אף אחד", כתב הנשיא זלנסקי. על פי התקשורת האוקראינית, קריבוש הוא פעיל למען זכויות בעלי חיים. הוא גם בילה כמעט עשור בכלא באשמת הונאה ואחזקת כלי נשק, והוגדר על ידי המשטרה כאדם "לא יציב". שר הפנים האוקראיני, ארסן אבקוב, כתב בתגובה לאירוע: "הסרט ... הוא טוב. אבל אתה לא צריך להיות כל כך דפוק ולגרום אימה כזו לכל המדינה - אתה יכול לצפות בזה בלי כל זה".