כתבה שפורסמה אמש (רביעי) בעיתון הוושינגטון פוסט האמריקני, הביאה עדויות של גורמים אמריקניים רשמיים, שסיפרו על מנהג תמוה של ראש הממשלה נתניהו ורעייתו. לדבריהם, השניים נוהגים להביא עמם לביקוריהם בוושינגטון מזוודות ותיקים מלאים בכביסה מלוכלכת – ומעבירים אותם לניקוי על ידי צוות הבית הלבן. נתניהו טען בתגובה: השמצות שקריות שנועדו להשחיר את הסכם השלום ההיסטורי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הוושינגטון פוסט, גורמים אמריקניים רשמיים המעורים בנושא, אמרו כי הבגדים שמובאים מכובסים עבור ראש הממשלה ללא תשלום על ידי הצוות האמריקני. מדובר ב"הטבה" שזמינה לכל המנהיגים הזרים – אך היא לרוב מנוצלת בצורה מצומצמת מאוד, בהתחשב בשהיות הקצרות של ראשי המדינות העסוקים.

"משפחת נתניהו היא היחידה שממש מביאה מזוודות של כביסה מלוכלכת שננקה להם", אמר גורם אמריקני רשמי - שביקש לשמור על עילום שם כשהוא מפרט על ביקור של מנהיג זר. "אחרי כמה ביקורים כבר נהיה ברור שמדובר במעשה מכוון".

גורמים ישראלים רשמיים הכחישו שנתניהו משתמש בשירותי הכביסה של המארחים האמריקנים בצורה מופרזת, וכינו את הטענות "אבסורד". בשגירות הישראלית בוושינגטון הגיבו ואמרו כי הטענות נועדו להעיב על חתימת הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות ובחרין.

עלויות מטוס רה"מ ממשיכות לזנק (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ, חדשות)
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ, חדשות

"הטענות חסרות הבסיס והאבסורדיות הללו נועדו להמעיט בהישג האדיר של ראש הממשלה נתניהו, שחתם הסכם שלום היסטורי בבית הלבן בתיווכו של הנשיא טראמפ", נאמר בהצהרת השגרירות. עוד נטען כי צורכי הכביסה של נתניהו בביקורו האחרון היו "צנועים יחסית".

"בביקור הזה, לדוגמה, לא היה ניקוי יבש - אלא רק כמה חולצות שכובסו עבור הפגישה הפומבית. חליפתו של ראש הממשלה ושמלתה של גברת נתניהו גוהצו, גם כן לצורך הפגישה. אה, כן, כובסה גם פיג'מה שלבש ראש הממשלה בטיסה בת 12 השעות מישראל לוושינגטון", כך לשון ההצהרה.

גורם אמריקני רשמי הודה כי בביקורו האחרון של נתניהו בוושינגטון אכן לא הגיעו כמה מזוודות של כביסה מלוכלכת - בשונה מכמה וכמה ביקורים קודמים בעבר. הגורמים הרשמיים שאישרו את דבר השימוש בשירותי הכביסה בעבר, הם גורמים פוליטיים ומקצועיים כאחד, שפעלו הן תחת ממשל טראמפ והן תחת ממשל אובמה.

טקס החתימה בבית הלבן (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

ב-2018 פורסמו הקלטות של יועץ ראש הממשלה לשעבר, ניר חפץ, שהפך לימים לעד מדינה נגד נתניהו. חפץ התייחס לשירותי הכביסה של בני הזוג נתניהו בחו"ל ואמר: "בכל נסיעה מגיעות לפחות 5-4 מזוודות לניקוי יבש. באחת הנסיעות אמר לי גיל שפר, ראש הסגל, ש'הגיעו שמונה מזוודות לניקוי יבש'. יש פה תקציב לניקוי יבש במכבסה שהוא לא ממש מוגבל. לפי מה ששפר אומר, שרה פשוט אוהבת את הריח".

ראש הממשלה נתניהו מסר בתגובה: "מדובר במיחזור של השמצות שקריות ואנונימיות מארכיון התקשורת הישראלית, במטרה להשחיר את הסכמי השלום ההיסטוריים שהביאו ראש הממשלה נתניהו והנשיא טראמפ".