אתיופיה סוערת: לאחר שהזמר הצ'אלו הונדסה נורה למוות שלשום (שני) בערב – המונים יצאו לרחובות במחאה על ההתנקשות. הונדסה, בן 34 ידוע כאקטיביסט שפעל במשך השנים נגד השלטון ובמטרה להחליפו. על פי הדיווחים, במהלך המהומות באדיס אבבה ובסביבתה נהרגו למעלה מ-50 בני אדם ונעצרו כ-35 מפגינים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האירוע, בו התנקשו אלמונים בזמר לאחר שעקבו אחרי מכוניתו, הצית את הלהבות. מרגע היוודע דבר רציחתו של הונדסה, המהומות פרצו בבירה אדיס אבבה ובערים הסמוכות לה. מפקד המשטרה אמר לתקשורת הממלכתית כי התרחשו מספר פיצוצי מטענים באדיס, שבאחד מהם נהרגו לפחות 9 בני אדם – ביניהם גם אנשי כוחות הביטחון. בסך הכל, נהרגו מאז תחילת האירועים למעלה מ-50 בני אדם, ונעצרו כ-35 מפגינים. 

המשך המהומות הביאה להחלטה להטיל עוצר על כמה ערים שבמוקד המחאה, וחל איסור על התקהלויות והפגנות. כדי לנסות ולהשיג שליטה, המשטרה המקומית ניתקה את קווי האינטרנט ואת רשת הווי-פיי ברחבי המדינה. ראש ממשלת אתיופיה אביי אחמד ביקש בהצהרה טלוויזיונית שנשא בנושא להרגיע את הרוחות.

פרשנים מקומיים טענו שמי שגרמה למהומות היא מצרים, שמנסה לכאורה לערער את היציבות במדינה. זאת, בעקבות המתח שנוצר בין שתי המדינות בעקבות הכוונה של אתיופיה לסיים בנייה של סכר בסמוך לנהר הנילוס – שמצרים טוענת שהוא יפגע בנהר המהווה את מקור המים שלה.   

הזמר השתייך לקבוצה אתנית בשם "אורומו" – הגדולה ביותר באתיופיה, המהווה את הרוב מתוך כ-100 מיליון התושבים בה. לפני כשנתיים אירעו מהומות בהובלת צעירים בני שבט זה, שאף הובילו לחילופי השלטון. בהיותו בן 17 הוא אף נשלח לכלא ל-5 שנים, בגין הסתה והמרדה.