הנגיף משתולל בארצות הברית, שם רשמו אתמול (רביעי) שיא שלילי נוסף. על פי הנתונים שפורסמו, 48,477 בני אדם אובחנו כחולי קורונה – כמות הנדבקים היומית הגבוהה ביותר שהתגלו במדינה מאז התפרצות המגפה. בשבוע שעבר, הכריז מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי כי במהלך החודש האחרון – התגלו כ-4 מיליון מקרים ברחבי העולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המוקדים המרכזיים בהם נראית המגמה הבעייתית הם מדינות כמו קליפורניה, אריזונה, טקסס ופלורידה. בעקבות המצב, מושל המדינה החליט על סגירת מקומות בילוי סגורים, כמו מסעדות, ברים בתי קולנוע ומוזיאונים – זאת לאחר שכבר הותרה פעילות מהסוג הזה. ההגבלות הללו יישארו בתוקף למשך 3 שבועות לפחות.

גם נושא המסכות עולה שוב על הפרק, כשבמוקדי ההתפרצות המרכזיים הוחלט על חובת עטיית מסכות במרחב הציבורי – גם באוויר הפתוח. במיאמי אף יוחזר העוצר הלילי, כדי לנסות ולמגר את ההתפשטות בדרך זו. בנוסף, על פי דיווחים, ישנם חילוקי דעות משמעותיים בבית הלבן בנוגע לאופן המשך הטיפול במגפה ועל צעדי ההמשך ברמה הפדרלית, בניסיון לצמצם את נזקי המשבר.

ניו יורק נטושה במשבר הקורונה
מקומות בילוי שאינם באוויר הפתוח - ייסגרו | צילום: reuters

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ממשיך לטעון שלדעתו התפשטות הנגיף עשויה להסתיים בהמשך. "אני חושב שנתמודד בצורה טובה עם הקורונה, ואני חושב שבשלב מסוים הנגיף ייעלם, כך אני מקווה", אמר טראמפ בריאיון.

באשר לביקורת שנשמעה כלפיו בנושא המסכות, לאחר שסירב לעטות מסכה בפומבי, אמר שהוא דווקא בעדן: "אני חושב שמסכות הן טובות". הוא הוסיף שאם היה נמצא במקום בצוף עם הרבה אנשים – הוא היה משתמש במסכה. טראמפ אף לעג בעבר לסגן הנשיא לשעבר ולמועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן על מראהו עם מסכה, אך כעת – אנחנו רואים סיבוב פרסה של הנשיא בהקשר הזה. "דיי אהבתי את המראה של זה", ציין טראמפ.  

דונלד טראמפ בתדרוך על התפרצות הקורונה בארצות הברית
"יום אחד הנגיף פשוט ייעלם". טראמפ | צילום: רויטרס

המספרים המטרידים מגיעים בהמשך לשיא הקודם שנרשם בארצות הברית לפני כשבוע, עם 45,255 מקרים מאומתים. עד כה נדבקו בארצות הברית 2,779,953  בני אדם, ומספר המתים שם עומד על 130,798 מבין החולים.

בשבוע שעבר, התייחס מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי ד"ר תאודרוס אדהנום גברה-יסוס לעלייה בתחלואה בקורונה במדינות שונות. הוא הציג את הנתונים המדאיגים: "בחודש הראשון להתפרצות, אובחנו פחות מ-10,000 מקרי תחלואה, ולעומת זאת בחודש האחרון – דווחו כ-4 מיליון מקרים".