בזמן שמספר הנדבקים בקורונה בפיליפינים ממשיך לזנק, הנשיא רודריגו דוטרטה אמר הבוקר (שישי) לעניים בארצו להשתמש בדלק כחומר חיטוי. המנהיג חזר על הצהרה שהשמיע כבר בשבוע שעבר, לפיה על מי שאין ביכולתו להשיג אלכוהול - להשתמש בדלק לחיטוי. דוטרטה גם ריסס אלכוהול לתוך פיו במהלך ההצהרה, ועיוות את פניו כתוצאה מכך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר שהמליץ לאזרחי הפיליפינים המלצה דומה בשבוע שעבר, טען דוברו של דוטרטה ש"הוא פשוט התבדח". אך דוטרטה חזר הבוקר על העצה המפוקפקת במהלך שידור טלוויזיווני, והוסיף: "מה שאמרתי - זה נכון. אם אלכוהול אינו זמין, במיוחד עבור העניים, פשוט לכו לתחנת הדלק ושיפכו טיפות של דלק על ידיכם. זה חומר חיטוי".

בהמשך דוטרטה גם ריסס אלכוהול לתוך פיו - ועיוות את פניו. קשה להבין מה בדיוק גרם לו לעשות זאת, אך חברי ממשלתו שיושבים לצדו נשמעים כשהם מגחכים בעקבות המקרה. מדובר במתקן אוטומטי המרסס אלכוהול לחיטוי – והוא השפריץ היישר אל פיו של הנשיא הפיליפיני, שנראה מעט מופתע מכך.

דוטרטה הודיע הבוקר שהגבלות הקורונה יישארו בתוקף בבירה מנילה ובמחוזות נוספים עד לאמצע אוגוסט, במטרה להשתלט על התפשטות הנגיף. עד כה נדבקו בקורונה קרוב ל-90 אלף פיליפינים וכמעט 2,000 חולים מתו.