גל השרפות העצום שאיתו מתמודדים בחוף המערבי של ארה"ב מאז סוף חודש אוגוסט רק הולך ומתעצם. יותר ממאה שרפות משתוללות במקביל באזור, והרוחות היבשות רק מסייעות להן להתפשט. באורגון, קליפורניה וושינגטון מספר הנספים עלה ל-7 ומאות בתים נשרפו עד היסוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"זה יכול להיות אסון השרפות החמור ביותר שידעה המדינה שלנו, מבחינת אובדן חיי אדם והרס רכוש", אמרה מושלת אורגון קייט בראון. הרשויות במדינה ממשיכות לקרוא לפינוי המוני של תושבים מהאזור המסוכן.

בראיון הוסיפה כי "אנחנו לא מקבלים שום הקלות מתנאי מזג האוויר, הרוחות ממשיכות להתחזק ולסייע להתפשטות השרפות ולדחוף אותן לתוך הערים שלנו והאזורים המיושבים".

שרפות בקליפורניה (צילום: רויטרס_)
שריפות במערב ארה"ב | צילום: רויטרס_
שרפות בקליפורניה (צילום: רויטרס_)
שרפות במערב ארה"ב | צילום: רויטרס_

גם בקליפורניה הרשויות קוראות לעשרות אלפי תושבים להתכונן לפינוי המוני. "האש בוערת מצפון המדינה וכל הדרך למטה עד לגבול עם מקסיקו, כמעט 1,300 ק"מ של שרפות", סיפר מפקד כוחות כיבוי האש טום פורטר ל-CNN.

יותר מ-100 אלף שרפות משתוללות במקביל ברחבי החוף המערבי. באורגון לבדה יש בשעה זו 48 שרפות פעילות ויותר מ-470 אלף דונמים עלו באש. בקליפורניה משתוללות 28 שרפות ויותר מ-2.5 מיליון דונמים התלקחו.

שרפות בקליפורניה (צילום: רויטרס_)
החוף המערבי עולה באש | צילום: רויטרס_

בצילומי לוויין ניתן לראות שכמעט כל קו החוף המערבי כוסה בעשן סמיך. אזור המפרץ בקליפורניה, שלא נמצא במוקד השרפות, התעורר ביום רביעי למחזה שנראה כלקוח הישר ממאדים: שמיים כתומים, ולפרקים אפילו אדומים, ואפר שצנח מלמעלה וכיסה את הכול.