מפגינים בריטים הגיעו בשבוע שעבר אל מחוץ למשרדיה של חברת אלביט בממלכה, פיזרו צבע אדום בכניסה, ריססו גרפיטי והניפו שלטים נגד החברה ונגד ישראל. על פי ארגון "עד כאן" - 4 מהמפגינים נעצרו על ידי המשטרה המקומית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי הארגון, פעילות המפגינים האנטי ישראלים מתקיימת כבר חודשיים ומתמקדת בעיקר בחברת אלביט, בשל שיתוף פעולה שלה עם חברות בריטיות. בארגון טוענים שהמפגינים שייכים לארגון האנטי ישראלי "פלסטיין אקשן" – המשמש כרשת של ארגוני חרם על ישראל.

התקיפות נגד משרדי אלביט בבריטניה  (צילום: מתוך הטוויטר של Palestine Action)
התקיפות נגד משרדי אלביט בבריטניה | צילום: מתוך הטוויטר של Palestine Action

בארגון סיפרו שפנו לשר החוץ אשכנזי ולמנכ"ל משרד החוץ בבקשה שיפעלו כדי למנוע את ההתקפות על משרדי החברה: "מדובר בקבוצת פעילים רדיקליים אשר החליטו לפעול נגד שיתוף פעולה של חברות בריטיות עם מה שהם מכנים 'משטר האפרטהייד של ישראל'".

על פי הארגון, במשרד החוץ השיבו למכתב שלהם וטענו כי הנושא מוכר לצוות השגרירות בלונדון ונמצא בטיפול מול המשטרה המקומית.

התקיפות נגד משרדי אלביט בבריטניה (צילום: מתוך הטוויטר של Palestine Action)
התקיפות נגד משרדי אלביט בבריטניה | צילום: מתוך הטוויטר של Palestine Action

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' מסר: "כנגד מדינת ישראל פועלים שלל ארגונים אנטי ישראליים, הן בארץ והן בחו"ל. יש להוקיע את הארגונים הללו, לעצור את פעולותיהם לאלתר ולהילחם בהם עד שיפסיקו להשחיר את מדינת ישראל ואזרחיה בפני מדינות העולם. אני קורא לשר החוץ ולגורמים האחראיים במשרד החוץ, לא לעמוד בחיבוק ידיים לנוכח המתקפות הבין-לאומיות על גורמים ישראלים ברחבי העולם, לדרוש מרשויות האכיפה הבריטיות לפעול למתן עונש מרתיע לפורעים, ולאפשר לישראלים שוויון זכויות ברחבי העולם".