פרשת הפריצה לטוויטר: כמה חשודים - ביניהם נער בן 17 - נעצרו אמש (שישי) בפלורידה בחשד להשתלטות על חשבונות הטוויטר של משתמשים בולטים, כמו ג'ו ביידן, ביל גייטס וברק אובמה. הדרמה התרחשה לפני כשבועיים, כשהחשבונות נפרצו במהלך לילה אחד – ופורסמו בעמודים שלהם הודעה הדורשת העברה של סכום כסף בביטקוין לחשבון של הפורצים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

העצורים הם נערים בגילאי 17 ו-19 ועוד צעיר כבן 22 - שהואשמו בהונאה מאורגנת ובשימוש במרמה במידע אישי. בפרקליטות מחוז היסלבורג שבפלורידה אמרו כי "הפשעים בוצעו בשמות אנשים מפורסמים – אך הם לא הקורבנות העיקריים כאן. יש כאן הונאה מאסיבית ומתוזמנת לגנוב כסף מאמריקנים בכל רחבי ארצות הברית, כולל כאן בפלורידה".

האישום נגד נגד ההאקרים כולל 17 סעיפי הונאה בתקשורת, 10 סעיפי שימוש במרמה במידע אישי – תוך שפגעו בלמעלה מ-30 קורבנות. כמו כן, הם הואשמו בהונאה מאורגנת וכניסה למחשבים ולמכשירים אלקטרוניים ללא סמכות.

מיד: אובמה מגיב לתוצאות הבחירות
ביידן ואובמה - שחשבונותיהם נפרצו | צילום: רויטרס

בטוויטר הגיבו אף הם למעצר – ואמרו: "אנו מערכים את פעילות האכיפה המהירה של הרשויות בחקירה זו, ונמשיך לשתף פעולה ככל שחקירת המקרה תתקדם". לאחר הפריצה, בטוויטר טענו כי ההאקרים גרמו לעובד של החברה לתת גישה לכלים פנימיים של הרשת והצליחו להשיג יותר מ-100 אלף דולרים באמצעות ההונאה והבקשה לתרומת כסף בביטקוין.