לרגל השנה העברית החדשה – מנהיגים של מדינות רבות בעולם פרסמו ברכות ראש השנה לעם ישראל. שר החוץ של איחוד האמירויות שנכח בטקס חתימת הסכם השלום בוושינגטון צייץ בעברית: "שנה טובה" ואפילו שר החוץ האירני בירך את העם היהודי: "מאחל לעם היהודי אושר ובריאות – ושנה טובה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הנשיא האמריקני טראמפ בירך את מדינת ישראל והעם היהודי ובהודעה שנמסרה מהבית הלבן נכתב: "החגים השנה מגיעים עם תחושת אופטימיות לעם בישראל, כאשר הממשל שלי ממשיך לבצע צעדים גדולים לביטחון במזרח תיכון יציב, משגשג ושלו יותר".

 

 

 

 

"הגברת הראשונה ואני מאחלים לאחינו ואחיותינו היהודים שנה טובה ותקווה שלמיליוני המאמינים באמריקה וברחבי העולם תהיה התחלה מבורכת של תקופת החגים", הוסיף טראמפ. "תקופה זו של חגיגות, תפילות אדוקות, התבוננות פנימה ותשובה, מזכירה לנו את חשיבותן של האמונה, המשפחה והאחווה לכל אחד מאיתנו. בייחוד בזמנים מאתגרים אלה, תחושת השלווה והעידוד הנלוות למנהגים הללו מעולם לא הייתה חשובה יותר".

סגנו, מייק פנס הצטרף לברכה וכתב: "לרגל ראש השנה, הגברת השנייה ואני שולחים ברכות חמות ותפילות לכל היהודים בארצות הברית ובעולם כולו".

 

 

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון הקליט ברכה להתייחס גם לסגר שמתקיים בבריטניה: "לציין את ראש השנה ללא החיבוק הקרוב של המשפחה יקשה לסיים שנה שהייתה קשה. אבל כאן בבריטניה וברחבי העולם הקהילות היהודיות ידעו להתמודד היטב עם צרה". גם משפחת המלוכה בירכה את היהודים ויורש העצר הבריטי הנסיך וויליאם פרסם בטוויטר תמונות שלו מעת ביקורו בבית כנסת.

 

 

גם שר החוץ האירני בירך את היהודים ובחשבון הטוויטר שלו כתב: "לרגל השנה היהודית החדשה אני מאחל לאירנים ולכל היהודים אושר ובעיקר בריאות. ילדיו של אדם אברהם ומשה הם אחים שצריכים לחיות בשלום דמוקרטי אמיתי ולא בעסקאות ודילים. שנה טובה". בנוסף, הוא צירף תמונות של יהודים באירן מתפללים.