ממשל טראמפ עסוק בימים האלה במאבק בנגיף הקורונה, במשבר הכלכלי, בבחירות המתקרבות - אבל הנשיא ואנשיו החליטו לרכז כוח במאבק נוסף: הם מעודדים שינוי או הקלה בתקנות כדי לשנות את לחץ המים במקלחות בארה"ב, אחרי שהנשיא דונלד טראמפ התלונן שוב ושוב שאביזרי האמבטיה אינם פועלים כפי שהוא רוצה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במחלקת האנרגיה האמריקנית שמעו ולקחו לתשומת ליבם את ההערות של הנשיא, ושמו דגש על דברים שאמר החודש באירוע בבית הלבן, כי הוא מאמין שהמים לא יוצאים מהר מספיק מהברזים. "אז מה אתה עושה?", אמר הנשיא עם בלוריתו המעוצבת. "אתה פשוט עומד שם יותר או שאתה מתקלח יותר?! בגלל השיער שלי (...אני לא יודע מה אתכם), אבל הוא צריך להיות מושלם".

בדצמבר האחרון אמר טראמפ כי הרגולטורים הסביבתיים בוחנים כיורים, ברזים ושירותים כדי לשנות את הכללים שנועדו לחסוך במים ובדלק. "אנשים משתמשים היום בשירותים 10 פעמים, 15 פעמים ביום בניגוד לפעם", אמר הנשיא בפגישה עם מנהיגי עסקים קטנים בבית הלבן.

טראמפ עם מסכה (צילום: BBC)
הנשיא טראמפ | צילום: BBC

קבוצות צרכנים התנגדה להכרזות האלה של הנשיא וטענה שהתכנית והכללים הנוכחיים דווקא חסכו לצרכנים כסף. על פי ההצעה החדשה, הצרכנים יוכלו לכלול מספר ראשי מקלחת שיעבדו בלחץ מים של 2.5 ליטר לדקה. מחלקת האנרגיה הציעה גם תקנים קלים יותר על מכונות כביסה.

ממשל טראמפ טוען שהשינויים הרגולטוריים שהציעו יחסכו למשקי הבית האמריקנים בממוצע 3,100 דולר בשנה - אך פעילי סביבה אומרים כי ההקלה בתקנים בנוגע ללחץ המים באמבטיה עשויה להעלות את עלויות האנרגיה והמים.

עם זאת, לא בטוח שהתכנית תושלם. טראמפ עסוק בימים אלו בקמפיין הבחירות לנשיאות שאמור להשאיר אותו בבית הלבן, אבל סקרי דעת הקהל לקראת ההצבעה ב-3 בנובמבר, כרגע, לא לטובתו. בנוסף, גם אם ינצח וההצעה תקודם היא עשויה להתמודד עם קרבות בבתי המשפט.