פחות משבוע לפני הטקס הרשמי שבו ייחתם הסכם הנורמליזציה בין איחוד האמירויות לישראל, הנשיא טראמפ אמר הערב (חמישי) כי ייתכן שמדינה נוספת תצטרף להסכם - ותגיע לחתום עליו כבר בשבוע הבא. ההערכה היא שהנשיא האמריקני התכוון לבחריין, ששמה כבר הוזכר לא  פעם ככזו שתלך בעקבות האמירויוית ותקיים גם היא יחסים רשמיים עם ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ואכן, בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו הלילה כי צוותי המשא ומתן של הנשיא טראמפ עושים מאמצים מאחורי הקלעים כדי לגרום גם לעומאן ובחריין לנרמל את היחסים הרשמיים שלהן עם מדינת ישראל.

הבית הלבן (צילום: Andrea Izzott, shutterstock)
ההסכם ייחתם ב-15 בספטמבר בבית הלבן | צילום: Andrea Izzott, shutterstock

"בשבוע הבא ייערך בבית הלבן טקס החתימה בין ישראל לאיחוד האמירויות", אמר טראמפ במסיבת עיתונאים שנערכה הערב. "וייתכן שתצטרף לזה מדינה נוספת. ואני אגיד לכם שמדינות עומדות בתור כדי להיכנס לזה. אתם תשמעו על מדינות שנכנסות בפרק זמן קצר יחסית. אנחנו יכולים להגיע לשלום במזרח התיכון. אני חושב שבסופו של דבר יהיו לא מעט מדינות שיכנסו. הגדולות הולכות להיכנס. דיברתי עם מלך ערב הסעודית, אז אנחנו מדברים, בדיוק פתחנו דיאלוג". 

לפני יומיים דווח כי המועד שבו ייחתם ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות הוא 15 בספטמבר. גורם בכיר בבית הלבן אישר אז את הדברים, ונתניהו הגיב לדיווח: "אני גאה לצאת בשבוע הבא לוושינגטון, בהזמנת הנשיא טראמפ, ולהשתתף בטקס ההיסטורי בבית הלבן לכינון הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות".

לפני כשבוע נחתה הטיסה ההיסטורית של אל על באבו דאבי, כשעל סיפונה המשלחת הישראלית והאמריקנית שקיימה פגישות עם בכירי המשטרה של איחוד האמירויות כדי לקדם את ההסכם בין המדינות. גם הנתיב המתוכנן של הטיסה כלל תקדים היסטורי: מטוס עם רישום ישראלי חלף לראשונה מעל שמי סעודיה ועיר בירתה ריאד.