לאחר שבבייטדאנס דחו את ההצעה של מיקרוסופט לרכוש את טיקטוק ארה"ב, הלילה (שני) דווח כי חברת התוכנה אורקל נבחרה על ידי הענקית הסינית להוביל את פעילות טיקטוק בארה"ב. אם העסקה תאושר, טיקטוק ואורקל יהפכו לשותפות עסקיות בארה"ב - וכך ירצו את ממשל טראמפ שחשש כי האפליקציה מסכנת את הביטחון הלאומי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השיח על מכירת טיקטוק החל כשהנשיא דונלד טראמפ הוציא בחודש שעבר צווים רשמיים שאיימו לחסום את הרשת החברתית, ודרשו כי פעילותה בארה"ב תנותק מחברת האם שבסין - בייטדאנס. למרות שטיקטוק ידועה בעיקר בזכות סרטוני הווידאו הוויראליים בקרב בני נוער, גורמים אמריקנים הביעו חשש שמידע על משתמשים עשוי לעבור לממשל הסיני.

סיכום כהונת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ (צילום: רויטרס_)
טראמפ. האם יאשר את העסקה? | צילום: רויטרס_

בטיקטוק הכחישו את ההאשמות, תבעו את ממשל טראמפ בגין צו שאסר על פעילות טיקטוק בארה"ב וטענו כי מדובר בצעד פוליטי מכיוון שלא נמצאו הוכחות לטענות כי האפליקציה מהווה סכנה לביטחון הלאומי.

הדיווח על אורקל הגיע ממש לאחר שבמיקרוסופט הודיעו כי לא ירכשו את הפעילות של טיקטוק בארה"ב מבייטדאנס מכיוון שהצעתם נדחתה. "אנו בטוחים שההצעה שלנו הייתה טובה עבור משתמשי טיקטוק, תוך שמירה על אינטרסים של ביטחון לאומי", מסרה מיקרוסופט.

לארי אליסון (צילום: GettyImages Kimberly White)
מייסד אורקל לארי אליסון | צילום: GettyImages Kimberly White

אופיו המדויק של ההסכם בין טיקטוק לאורקל נותר לא ברור, אך הוא לא תואר כמכירה מוחלטת. על פי העסקה המוצעת בדיווח, אורקל תהיה השותפה הטכנולוגית של בייטדאנס ותיקח על עצמה את ניהול נתוני המשתמשים בארה"ב של טיקטוק. אחד ממייסדי אורקל, לארי אליסון, הוא אחד מתומכיו הבודדים של טראמפ בעולם הטכנולוגיה.

באורקל ובבייטדאנס טרם הגיבו, ובבית הלבן סירבו להגיב. לא ברור אם טראמפ, שרוצה שחברת טכנולוגיה אמריקנית תחזיק ברוב טיקטוק ארה"ב, יאשר את העסקה המוצעת. הוועדה להשקעות זרות בארה"ב (CFIUS), שצריכה לאשר את העסקה, מפקחת על השיחות בין בייטדאנס לאורקל. כבר קיים תקדים של עסקה דומה שאושרה על ידי הוועדה בעבר ולכן בבייטדאנס אופטימיים.

וולמארט (צילום: Joe Raedle, GettyImages IL)
גם הם מתעניינים בטיקטוק. וולמארט | צילום: Joe Raedle, GettyImages IL

העסקה יכולה הייתה לכלול גם את ענקית הקמעונאות וולמארט שקיימה משא ומתן עם מיקרוסופט בנוגע לשיתוף פעולה פוטנציאלי. בוולמארט מתעניינים כיצד טיקטוק יכולה לחזק את החשיפה שלהם לצרכנים, ואמרו כי ימשיכו בדיונים מול בייטדאנס וחברות אחרות לגבי השקעה בטיקטוק.