הפיצוץ האדיר שהרעיד את לבנון והוביל למותם של לפחות 100 בני אדם ולאלפי פצועים, הימם את תושבי המדינה. התיעודים השונים שפורסמו ברשת מרחבי לבנון ממחישים כמה עוצמתי היה הפיצוץ: העשן הסמיך שנראה למרחק במהלך חתונה, ההדף שהרעיד את הכנסייה במהלך התפילה - והדלתות בחנות שעפו מהמקום מעוצמת ההדף. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מצפייה באחד הסרטונים שצולמו בחנות בביירות, ניתן להבין עד כמה הפיצוץ היה עוצמתי. מצלמות האבטחה במקום תיעדו עובדים ולקוחות המומים וחסרי אונים בזמן הפיצוץ, שכשתוצאה ממנו דלתות הכניסה למבנה פשוט נהדפו לאחור בעוצמה. 

בתיעוד אחר שפורסם ברשתות החברתיות והפך לוויראלי בשעות שחלפו מהאירוע, נראה רגע הפיצוץ במהלך צילומים של כלה ביום חתונתה. ההדף ועוצמת הפיצוץ גרמו לבהלה גדולה וההיסטריה באתר הצילומים ניכרת. עשן סמיך ושחור נראה ברקע. 

בסרטון נוסף נראה איש דת נוצרי במהלך מיסה בכנסייה - כשלפתע מתרחש הפיצוץ העז. ההדף מרעיד את המבנה כולו, האור באולם התפילה נכבה בפתאומיות, וכעבור כמה שניות חלקים מהתקרה קורסים כתוצאה מעוצמת הפיצוץ. 

 

בתיעוד נוסף מגן ילדים ניתן להבחין בהדף הרב שגרם הפיצוץ והבהלה שאחזה במקום. הגננת, שעסקה בניקוי הרצפה בשניות שלפני הפיצוץ. כשזה התרחש, היא מיהרה להרים את אחת הילדות בגן ולהימלט בבהלה כשהיא על הידיים שלה. 

על פי ההערכות, הפיצוץ בנמל היה בעוצמה של כ-1 קילוטון חומר נפץ. לאחר בחינת גודל כדור האש והיקף גל ההדף, כמות האנרגיה המשוערת ששוחררה תואמת את הדיווחים שמה שעלה באש הם בעיקר 2700 טונות אמוניה חנקתית. לשם השוואה: משאית הנפץ שחיסלה את רפיק חרירי - כ-1 טון חומר נפץ, הפצצות שהוטלו על הדאחיה בתחילת מלחמת לבנון - כ-23 טון, הפיצוצים במפעל בטיאנג'ין בסין ב2015 - כ-300 טון ובהירושימה - כ-15 קילוטון.