פרשת הסחיטה של מלך מרוקו מסעירה את המדינה: תחילת הפרשה לפני כחמש שנים, אז שני עיתונאים צרפתיים המתמחים בנעשה במרוקו החלו בכתיבת ספר חדש על הנעשה בממלכה. לדבריהם, הספר היה אמור לחשוף פרטים מביכים על חייו של המלך מוחמד השישי.

ספרם הראשון של השניים, שכבר פורסם, התייחס למצב המדיני במרוקו ובכלל על הנעשה במדינה בתחומים שונים, וכלל לא נגע כלל לתפקודו של המלך.

מוחמד השישי שולט ביד רמה במרוקו משנת 1991, אז ירש את כס המלוכה מאביו חסן השני. מיום הכתרתו, נחשב המלך החדש לדמות אהודה ופופולרית מאוד במדינה, גם על ידי כלי התקשורת (עיתונים אתרי אינטרנט וכמובן ערוצי טלוויזיה) שמפרגנים לו באופן קבוע בכתבות אוהדות וכמעט ואינם מבקרים אותו - גם אחרי שהתגרש בחשאיות מאשתו הנסיכה ללה סלמה, וגם כאשר הודיע בחדרי חדרים שבנו מולאי חסן השלישי יהיה זה שיירש אותו.

אלא שמתברר שלמרות "הרומן" בין המלך לכלי התקשורות, הספר החדש של אותם שני עיתונאים, כאמור כרך שני על הנעשה במרוקו, היה צפוי להתייחס לחייו של המלך והנעשה בחדרי חדרים בתוך ארמונו - כולל רכילויות עסיסיות שרובן לא נחשפו עד כה על ידי כלי התקשורת במדינה.

המלך ואנשיו, שהבינו מהר מאוד אילו פרטים צפויים לחשוף העיתונאים, נלחצו מאוד מפרסום הספר וניסו להפעיל לחצים כבדים על מנת לגנוז אותו, זאת מכיוון שהמלך חשש שהספר יגרום לו למבוכה גדולה וייפגע ביוקרתו במרוקו ומחוצה לה.

לטענת אנשיו של המלך, העיתונאים היו מוכנים לגנוז את הספר בתמורה לתשלום של שלושה מיליון יורו, אך אחרי דין ודברים בין הצדדים הסכימו העיתונאים להוריד את הסכום לשני מיליון יורו.

מי שהוביל את המשא ומתן מול צמד העיותנאים היה פרקליטו של המלך, שלפני כארבע שנים העביר לעיתונאים מקדמה של 80 אלף יורו, ועם חשיפת הפרשה החלה משטרת צרפת בחקירת הנושא, וקיבלה מפרקליטו של המלך קלטות חשאיות שמוכיחות את ניסיון הסחיטה מצד העיתונאים.

לטענת אתר "בלאדי" המרוקני, העוקב אחרי פרטי הפרשה, לאחרונה נפתחו הליכים פליליים נגד שני העיתונאים בחשד לניסיון הסחיטה של המלך, וכעת רשויות האכיפה בצרפת אמורות להחליט האם לאור הראיות החדשות בתיק העיתונאים אכן ניסו לסחוט את המלך בתמורה לאי פרסום הספר נגדו, זאת בזמן שאנשיו של המלך טוענים כי ניסיון הסחיטה הוכח וממתינים לסיום החקירה בטרם יגיבו באופן רשמי על הפרשה.