הבחירות בארצות הברית מתקרבות ושתי המפלגות עובדות במרץ על תשדירי הקמפיין. במפלגה הרפובליקנית רצו לצלם תשדיר בחירות בישראל אך בשל הביקורת והחשש למעבר על החוק, השתתפותו של שר החוץ מייק פומפאו בוטלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעת ביקורו של מזכיר המדינה האמריקני בשבוע שעבר בירושלים תיאמו לו אנשי המפלגה הרפובליקנית בישראל, קמפיין לישראלים בעלי זכות הצבעה, כפי שערכו לפני מערכת הבחירות הקודמת ב-2016.

פאומפאו בארץ (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

פומפאו הגיע לישראל לסדרת פגישות ואנשי הקמפיין קיבלו פירוט של האיסורים שחלים כדי שהוא יוכל להשתתף בקמפיין הפוליטי. על פי ההנחיות, לאיש ממחלקת המדינה אסור להשתתף או לקחת חלק בארגון הקמפיין. המועד נקבע ליום שני בערב, אז הצטלם פומפאו על רקע הנוף של ירושלים לוועידה הרפובליקנית, בקטע שהוקלט מראש  ושודר יום למוחרת.

אלא שההשתתפות של פומפאו בוועידה, ועוד בזמן שהוא בביקור מדיני מעבר לים, גרר ביקורת חריפה על העבירה לכאורה על חוק שאוסר על בעלי תפקיד בממשל, מלבד הנשיא וסגנו, להשתתף באירועים פוליטיים. בנוסף, נפתחה נגדו חקירה בקונגרס על הפרת הפרוטוקול.

מזכיר המדינה האמריקני פומפאו (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

בעקבות כך, לפי גורמים שהיו מעורבים במגעים, ולאחר התייעצות משפטית, פומפאו ביטל את ההשתתפות בקמפיין המקומי.

ממטה הבחירות של טראמפ והמפלגה הרפובליקנית בישראל נמסר: אין ולא הייתה סיבה למנוע לפי בדיקתנו את הפעילות הדמוקרטית והחשובה למען הבחירה בנשיא טראמפ וסגן הנשיא פנס לכהונה נוספת. בשלושה בנובמבר הנשיא דונלד טראמפ ימשיך לעוד 4 שנים נוספות של ידידות נפלאה בין ישראל והבית הלבן. כי על ארבע שנים כאלה חייבים להודות.

מטעם מחלקת המדינה לא נמסרה תגובה.