שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און כינס אתמול (שבת) ישיבת חירום של הפוליטביורו, הממשלה, לאחר שעריק שברח לדרום קוריאה חזר משם - ונחשד כחולה קורונה; כך על פי סוכנות הידיעות הרשמית במדינה. אם אכן יאובחן כחולה, יהיה זה המקרה הראשון של נדבק קורונה שאושר רשמית על ידי הרשויות - שעד כה טענו כי אין חולים מאומתים במדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי נתוני סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית KCNA החולה הינו אדם שערק לדרום קוריאה לפני כשלוש שנים, וחזר לצפון קוריאה בדרך לא חוקית - ועם תסמינים של חולה קורונה. הסוכנות לא ציינה במפורש האם האדם עבר בדיקה, אך הוסיפה כי הוא בודד ונפתחה חקירה לאיתור כל מי שבא עימו במגע.

קים ג'ונג און בטקס חניכת מפעל הדשנים (צילום: CBS)
שליט צפון קוריאה | צילום: CBS

על פי הדיווח השליט הכריז על "מצב חירום", והטיל סגר על העיר קסונג שסמוכה לגבול עם דרום קוריאה. עוד אמר קים כי זהו "מקרה חירום בו הנגיף נכנס למדינה".

על אף חוסר המידע על המתרחש במדינה, בתחילת חודש מאי הופיע קים לראשונה בחניכת מפעל דשנים לאחר היעדרות ממושכת – אז נראה קהל המריעים כשהוא עוטה מסכות פנים, וכך גם מאבטחיו של השליט. ברשותה של קוריאה הצפונית אלפי ערכות לבדיקת קורונה שקיבלה מרוסיה וממדינות נוספות, לצד סגירה קפדנית של גבולותיה. כחלק מההתמודדות עם המשבר אלפי בני אדם הוכנסו לבידוד, אולם לאחרונה חלה הקלה בהגבלות.