הונג קונג הודיעה על חידוש המגבלות החברתיות במדינה, בעקבות מה שנראה כהתפרצות קורונה מחודשת במדינה. גל התחלואה השלישי באוטונומיה מגיע לאחר שכבר בחודש מרץ חוו שם את הגל השני - אז הכריזו על סגירת נמל התעופה באופן מיידי. כחלק ממה שנראה גל נוסף של תחלואה, נרשמו במהלך השבוע שעבר 173 מקרי קורונה חדשים, 107 מתוכם של תושבים מקומיים. היום נרשמו שם 52 מקרים - כש-41 מהם מקורם בתושבים המקומיים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בנוסף, היום נסגרו בהונג קונג בתי הספר, זאת שבוע בלבד לפני חופשת הקיץ המתוכננת. הממשלה הודיעה על הגבלת ההתקהלויות למספר מקסימלי של ארבעה אנשים בלבד, זאת לאחר שהיו מותרות התקהלויות של 50 אנשים. מדובר בהגבלה שהוטלה במדינה בפעם האחרונה רק במהלך הגל השני בחודש מרץ. בנוסף, חדרי הכושר ומרכזי המשחקים במדינה ייאלצו להיסגר למשך שבוע, בעוד המסעדות יורשו לספק אך ורק טייק אוויי מהשעה 6 בערב. 

קורונה הונג קונג (צילום: Sakchai Lalit | AP)
קורונה הונג קונג | צילום: Sakchai Lalit | AP

במקביל, פחות מארבעה שבועות לאחר שהוכרז על פתיחתו המחודשת, היום הודיעו באוטונומיה כי פארק דיסנילנד ייסגר בשנית ביום רביעי הקרוב, זאת בעקבות העלייה במקרי הקורונה בעיר.

ההדבקות המחודשות שנרשמו בהונג קונג בימים האחרונים מקורם בהדבקות בתוך עיר, ולא בתושבים שנדבקו מחוצה לה. ועם זאת, חשוב לציין - הונג קונג נותרה אחת הטריטוריות הבודדות בעולם בהן לא הונהג סגר כללי מכל סוג שהוא לאורך כל המשבר. 

פארק דיסנילנד בהונג קונג (צילום: Tyrone Siu, רויטרס_)
פארק דיסנילנד - ייסגר שוב תוך פחות מחודש | צילום: Tyrone Siu, רויטרס_

הגל שני שפרץ בהונג קונג בסוף חודש מרץ לעומת זאת, התמקד דווקא יותר באנשים ששבו אליה ממדינות אחרות. על פי הנתונים, בתחילת חודש מרץ נרשמו 150 מקרים של הידבקות, כשבסוף אותו החודש הנתון כמעט הכפיל את עצמו ל-317 הידבקויות. באותה העת מיהרה הממשלה המקומית להודיע על הגבלות חדשות, במידה רבה כפי שהיא עושה כעת. בסך הכול נרשמו בהונג קונג 1,522 נדבקים ו-8 מתים בלבד כתוצאה מהידבקות בנגיף.