בהנחיית שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי, ישראל פנתה הערב (שלישי) ללבנון דרך גורמים ביטחוניים ומדיניים בינלאומיים והציעה סיוע הומניטרי רפואי, זאת שעות לאחר הפיצוץ שהרעיד את ארץ הארזים ושמקורו טרם ברור. במערכת הביטחון מבהירים כי לישראל אין נגיעה לפיצוץ בנמל בביירות. ככל הנראה מדובר בשרפה שפרצה בהאנגר פנימי שהכיל חומרים דליקים וגם מכלי דלק, מה שגרם לסדרת הפיצוצים בבירת לבנון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מקורו של הפיצוץ שנשמע הערב בביירות בירת לבנון טרם ידוע, אולם גורמים רבים בישראל מדגישים כי אין לה שום נגיעה באירוע. לדבריהם, מדובר בטעות או אירוע לא נשלט ולא מכוון - וישראל לחלוטין אינה בתמונה. גם שר החוץ גבי אשכנזי אמר הערב בראיון לקרן מרציאנו כי "מדובר בתאונה שנגרמה משרפה, אני מציע להיות זהירים בהשערות - לא רואה סיבה לא להאמין לדיווחים מביירות".

בשלב זה ישנם דיווחים שונים באשר למקור הפיצוץ, שאירע במחסן בנמל בעיר, אך ברשת אלמיאדין של חיזבאללה נטען כי לפיצוץ אין קשר לפעילות טרור. בחלק מהדיווחים נאמר כי מדובר בתאונה שגרמה להתלקחות של זיקוקים, אולם עדיין לא ניתן לומר בוודאות מהו מקור הפיצוץ העצום. לדברי מנהל המכס בביירות, הפיצוץ נגרם מחומר כימי חזק שהיה בתוך הנמל. ראש המודיעין והביטחון הכללי הלבנוני, סיפר כי במחסן סמוך אוחסנו חומרי נפץ שהוחרמו לפני מספר שנים. "כל הדיבורים על זיקוקים מצחיקים", הוסיף. "יש חומר נפץ לא ידוע - ואני לא יודע מה זה לפני שתסתיים החקירה".

המחסן שהתפוצץ בביירות‎
המחסן שהתפוצץ בביירות‎

על פי הדיווחים הפיצוץ התרחש במחסן מספר 12 בנמל הימי של ביירות וגרם לרעש עז ולנזק סביבו תוך ניפוץ חלונות בבניינים באזור. עדי ראייה אמרו כי מדובר בפיצוץ הגדול ביותר בביירות מאז מלחמת לבנון ב-2006, ומאות פצועים מפונים לבתי חולים בביירות. ככל הנראה, ישנם גם הרוגים רבים. לפי דיווחים מלבנון, בתי החולים בבירה התמלאו ולא עומדים בעומס בשל מספר הפצועים הרב. בעקבות זאת, הוכרז מצב חירום בכל ביירות וראש הממשלה חסאן דיאב הכריז על יום אבל ברחבי המדינה שיערך מחר.