נתון שיא: 55 אלף אמריקנים אובחנו ביממה החולפת כחולים בנגיף הקורונה - כך דווח הלילה (שישי) בסוכנויות הידיעות השונות. מדובר בשיא נדבקים עולמי ביממה אחת, כאשר הקודם נקבע על ידי ברזיל ב-19 ביוני (54 אלף).

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רק לפני שבועיים דיווחה ארה"ב על 22 אלף נדבקים מדי יום, בשבוע האחרון המספר הוכפל ל-40 אלף וביממה האחרונה נרשם נתון מדאיג חדש. כמחצית מהמקרים המאומתים אתמול מגיעים מ-4 "מדינות אדומות": אריזונה, קליפורניה, פלורידה וטקסס. בפלורידה בלבד נדבקו ביממה האחרונה מעל 10 אלף בני אדם. בטקסס, שם מספר המאובחנים עלה בשבועיים האחרונים מ-2,400 ביום ל-8,000, נרשמה עלייה מדאיגה של מעל שישה אחוז בתחלואה.

הקורונה בארה
מתחם בדיקות קורונה בטקסס | צילום: reuters

על פי הנתונים המגיעים מארה"ב, עקומת הנדבקים עלתה בימים האחרונים ב-40 מתוך 50 המדינות. "השבוע האחרון היה מדאיג מאוד", אמר ד"ר אנתוני פאוצ'י, חבר בכוח המשימה של הבית הלבן לנגיף הקורונה. פאוצ'י הזהיר כי אם האמריקנים לא יתחילו לציית להנחיות, "ארה"ב תהיה בבעיה רצינית".

חשש מחגיגות ה-4 ביולי

יממה לפני יום העצמאות של ארצות הברית, ה-4 ביולי, בכמה מדינות כבר הודיעו על חזרת ההגבלות. מושל קליפרוניה גווין ניוסם הפציר באזרחים לעטות מסכות ולהימנע מהמפגשים המסורתיים עם בני המשפחה במהלך סוף השבוע של החג.

קורונה בארה
ברודווי ריקה מאדם | צילום: reuters

ניוסם הודיע כי הקים צוות מיוחד כדי לאתר עסקים שאינם אוכפים את אחר ההנחיות. הרשויות שלחו אמש כ-350 אלף מכתבים לעסקים ברחבי המדינה כדי להזהיר אותם לבל יעברו על המגבלות. "אנחנו לא נכנסים לחצר האחורית של כולם ואוכפים", אמר מושל קליפורניה. "אנחנו רק מעודדים אנשים להיות בטוחים על עצמם ועל אחרים".

הנשיא טראמפ התייחס לעלייה במספר הנדבקים בארה"ב בטוויטר: "העלייה נובעת מכך שמערך הבדיקות שלנו רחב ואיכותי, הרבה יותר מזה של כל מדינה אחרת. אלה חדשות נהדרות, אבל החדשות הממש נהדרות הן ששיעור המתים בירידה, ושהנדבקים החדשים הם צעירים שמחלימים בקלות ובמהירות רבה יותר". 

2,837,189 אמריקנים אובחנו כחיוביים לקורונה מאז פרצה המגפה. מניין הקורבנות חצה את ה-131 אלף. 1,191,091 החלימו עד כה.