מעדניית כץ היא אחד המוסדות הוותיקים בניו יורק. "כץ דלי" וכריך הפסטרמה המפורסם שרדו את כל מה שעבר על העיר ב-132 השנים האחרונות – ועכשיו גם את הקורונה. מהשולחנות במסעדה הם עברו למשלוחים, פתחו לראשונה מקומות ישיבה בחוץ ולא פיטרו אף עובד. איך התמודד המוסד היהודי האייקוני עם הנגיף וההנחיות המחמירות?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ג'ייק דלה, מנהל המקום, הוא כבר דור חמישי במוסד היהודי. הוא חגג שם גם את הבר מצווה שלו, באותו מקום שבימי שגרה מפוצץ לחלוטין. כץ דלי הפך לאתר עלייה לרגל לחובבי המקומות האייקוניים, מוסד שכיכב גם בטלוויזיה – למשל בתכניתו של ג'ימי פאלון. וכמובן, איך לא, הסצנה המפורסמת מ"כשהארי פגש את סאלי".

"סגרנו במרץ", סיפר דלה. "הכול קרה מאוד מהר, נכון? לא ידענו כלום, כל שעה המידע השתנה. אז ניסינו להבין תוך כדי עבודה איך לעשות את זה. איך לעשות את זה באופן בטוח, מה נחשב אופן בטוח – אבל בסוף עברנו את זה".

"החודשים הראשונים היו מאתגרים", הוסיף. "היה לנו מזל שהייתה עלייה בעסקי המשלוחים. זה ממש שמר עלינו בעניינים ובזכות זה לא פיטרנו אף עובד עד עתה". מערך המשלוחים עבד שעות נוספות במהלך הסגר בניו יורק, ערימה של כריכים עם מגוון סוגי בשרים שעוברים עישון ובישול מיוחד יצאו לדרך – כשלצידם החרדל והחמוצים המפורסמים.

לראשונה בתולדות המוסד יש גם מקומות ישיבה בחוץ, מציאות חדשה שניו יורק מתרגלת אליה. בעיר עדיין לא מאפשרים פתיחה של החללים הסגורים במסעדות ולא ברור האם זה יתאפשר עד החורף. כשהטמפרטורות צונחות בעיר – לשבת בחוץ זו לא אופציה של ממש.

דלה מצידו, לא מודאג. "נצליח לפצח את זה. אנחנו כאן כבר 132 שנים וראינו הכול בזמן הזה. אז אנחנו נצליח לעבור את זה". המסעדה שרדה גם את המגפה הקודמת, השפעת הספרדית ב-1918 שהכתה גם בניו יורק, ובכל שנותיה הצליחה לקבץ סביבה קהל גדול של לקוחות נאמנים.