יממה לאחר החתימה על ההסכמים ההיסטוריים: הנשיא האמריקני דונלד טראמפ כינס הלילה (בין רביעי לחמישי) מסיבת עיתונאים בבית הלבן, במהלכה טען שנכון לשלב זה ישנן 5 מדינות ערביות נוספות שמעוניינות להצטרף להליך השלום - במטרה לנרמל את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"שוחחתי עם שתיים מתוך 5 המדינות האלו אתמול, והן מוכנות לתת לזה הזדמנות בתקופה הקרובה", אמר הנשיא במהלך מסיבת העיתונאים בבית הלבן. "עכשיו נוכל להשיג שלום במזרח התיכון מבלי שיישפך דם בחול".

בין חמש המדינות שעליהן דיבר טראמפ נמצאת גם סעודיה, שמהווה את אחת מהמעצמות הסוניות החזקות כיום במזרח התיכון. "אני חושב שגם סעודיה תיכנס להסכם, זו ההרגשה שלי כרגע", אמר. "זה לא מבוסס על מידע מקדים, למעט מספר שיחות שקיימתי עם מלך סעודיה בנושא".

למרות הצהרותיו הנלהבות של הנשיא האמריקני, בישראל מצננים את ההתלהבות. לפי ההערכה של גורמים בישראל, סעודיה לא תעשה מהלך נמהר לפני שייערכו הבחירות בארה"ב בנובמבר הקרוב, אך ישנה תקווה גדולה שהדבר אכן יקרה בסופו של דבר.

חשוב לציין שלמרות הצהרותיו של טראמפ, סעודיה לא התחייבה עדיין לתהליך שלום עם ישראל, ולא מן הנמנע שתתנה את הצטרפותה להסכמי השלום בכך שתירשם התקדמות במשא ומתן בין הישראלים לפלסטינים – שנמצא בקיפאון כבר שנים.