השחקנית דיאנה ריג מתה בגיל 82. ריג, המוכרת לצופי הטלוויזיה מתפקידה כאולנה טיירל חדת הלשון ב"משחקי הכס", הלכה לעולמה היום (10.9) באנגליה. "היא מתה בשלווה הבוקר", נכתב בהודעה מטעם מנהל יחסי הציבור של ריג, "היא הייתה בביתה ועם משפחתה, שביקשו לשמור על פרטיותם בשעה הקשה הזו".

ריג נולדה בעיירה דונקאסטר במרכז אנגליה, וכילדה היגרה עם משפחתה להודו, שם חיו מספר שנים. היא החלה לשחק כנערה, ובגיל 19 כבר גילמה מספר תפקידים בלהקת התאטרון הבריטית הנחשבת, רויאל שקספיר קומפני. היא זכתה לשבחים על עבודתה בתאטרון, ובמהלך עשרות השנים בהן שיחקה, היא עוטרה בפרסי אוליביה וטוני על תפקידיה. את תהילתה בבריטניה קנתה בזכות התפקיד הראשי כאמה פּיל בסדרת הפעולה "הנוקמים", ששודרה בהצלחה רבה מ-1961 ועד 1969. הצלחת הסדרה הפכה את ריג גם לסמל מין באותה תקופה, תואר שריג סיפרה שוב ושוב שלא הייתה מוכנה אליו. בראיון מ-2019, סיפרה ריג כי רק אחרי השלמת הצילומים הבינה גם כי לאורך שנות הסדרה קיבלה משכורת נמוכה בהרבה מזו שקיבלו שותפיה למסך, השחקנים איאן הנדרי וג'ון סטיד.

בין הופעותיה הבולטות הנוספות של ריג נמנית הופעה זריזה יחסית כטרייסי בונד, אשתו של המרגל ג'יימס בונד בסרט "בשירות הוד מלכותה", ותפקידים ראשיים בעיבודים טלוויזיוניים מוערכים למחזה "יוליוס קיסר" והרומן "בית קדרות". הצופים האמריקאיים נחשפו אל ריג כמנחת רצועת השידור "Mystery!" - במסגרתה שודרו סדרות וסרטי פשע אנגליים בערוץ הטלוויזיה PBS - תפקיד אותו איישה במשך 14 שנים.

אל "משחקי הכס" הגיעה ריג בעונתה השלישית של הסדרה, ושיחקה את ליידי אולנה טיירל במשך ארבע עונות. הצופים הגיבו היטב לדמותה של אולנה, והתפקיד של ריג הלך וגדל עד למותה של הדמות בעונה השביעית. ריג, שהודתה כי מעולם לא צפתה ב"משחקי הכס" לפני שלוהקה אליה, קטפה בעקבות התפקיד גם מועמדות לפרס אמי בשנת 2018. 

ריג הותירה אחריה בן זוג, בת (השחקנית הבריטית רייצ'ל סטירלינג) ונכד.