בשבועות האחרונים ישנן שמועות עיקשות על יחסים רעועים בין מלאניה טראמפ לאיוונקה, בתו של הנשיא ובעלת תפקיד בכיר בבית הלבן. על פי התמונות הללו, שתועדו הלילה (בין חמישי לשישי), ייתכן שיש אמת בשמועות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המצלמות בוועידה הרפובליקנית, שננעלה הלילה, קלטו את מלאניה מחייכת לאיוונקה כשזו חלפה על פניה. בשנייה שאיוונקה הפנתה את ראשה, הבעת פניה של אשת הנשיא הפכה בן רגע לידידותית הרבה פחות.

הרגע שתועד במצלמות שותף פעמים רבות ברשתות החברתיות והפך למקור לבדיחות - וגם "כיכב" בדיווחים התקשורתיים. נראה שאם הנשיא ייבחר לארבע שנים נוספות, ייתכן שכדאי לשקול לדאוג לשלום בית במשפחת טראמפ.

ספר חדש בשם "מלאניה ואני", שייצא בקרוב, חושף את המתיחות בין רעיית הנשיא לבתו. לפי הספר, מלאניה ניסתה למנוע מאיוונקה להופיע בתמונות מטקס ההשבעה של הנשיא: "זה היה קטנוני, היא הייתה נחושה להצליח במשימה".

סטפני ווינסטון וולקוף, חברתה לשעבר של מלאניה, טוענת בספר כי איוונקה לבעלה ג'ארד קושנר מנסים "להקטין את מלאניה ולשלוט בה" ובכך להעצים את תפקיד "הבת הראשונה" על פני "האישה הראשונה". לדבריה, איוונקה רצתה להיות "האישה היחידה ממשפחת טראמפ שנראית בבית הלבן".

בלי חובת מסכות: טראמפ אושר רשמית כמועמד לנשיאות

יומה הרביעי והאחרון של הוועידה הרפובליקנית נערך הלילה (בין חמישי לשישי) בבית הלבן, במסגרתו נאמו הנשיא ובתו איוונקה – ואושרה מועמדותו של טראמפ לנשיאות באופן רשמי. 1,500 הנוכחים כלל לא נדרשו לחבוש מסכות למניעת הדבקה, או לשמור על ריחוק חברתי. "אנחנו נהפוך את אמריקה לגאה וגדולה הרבה יותר משהייתה. אני מאוד גאה להיות המועמד של המפלגה הרפובליקנית", אמר טראמפ והזהיר: "ביידן יהרוס את אמריקה".

טראמפ בוועידה הרפובליקנית (צילום: רויטרס)
הנשיא טראמפ ואשתו מלאניה בוועידה | צילום: רויטרס

עוד טען: "כשנכנסתי לתפקיד, המזרח התיכון היה כאוס מוחלט.דאע"ש השתולל, אירן התעצמה, וסופה של המלחמה באפגניסטן לא נראה באופק. נסוגתי מהסכם הגרעין החד צדדי עם אירן. שלא כמו נשיאים רבים לפני, עמדתי בהבטחתי, הכרתי בבירת ישראל האמיתית - והעברתי את השגרירות לירושלים. אבל לא רק דיברנו על זה כצעד עתידי - בנינו אותה". 

הנשיא הוסיף: "במקום לבזבז מיליארד דולר על בניין חדש כמתוכנן, לקחנו בניין קיים במיקום טוב יותר, ופתחנו אותו בעלות של פחות מ-500 אלף דולר. אנחנו גם הכרנו בריבונות הישראלית ברמת הגולן, והחודש השגנו את הסכם השלום הראשון במזרח התיכון מזה 25 שנים. בנוסף, השמדנו 100% מח'ליפות דאע"ש - והרגנו את מייסדו ומנהיגו של הארגון". 

בתו של נשיא ארה"ב, איוונקה טראמפ, עלתה גם היא לנאום בוועידה ואמרה: "אבי נקט בגישה חדשה במזרח התיכון. שמעתי מנהיגים שאמרו לאבי לא להעביר את השגרירות לירושלים - אבל הוא קיים את הבטחתו. רק לפני כמה שבועות הוא הוביל את הסכם השלום הגדול ביותר במזרח התיכון ב-25 השנים האחרונות". איוונקה הוסיפה: "וושינגטון לא שינתה את אבי - אבא שלי שינה את וושינגטון".