הסכם הנורמליזציה בין ישראל ובחריין, שצפוי להיחתם ביום שלישי הקרוב על מדשאות הבית הלבן, עורר לצד הברכות גם תגובות זועמות. באירן הגדירו את ההחלטה של בחריין כ"מבישה". בטורקיה של ארדואן גינו בחריפות את ההכרזה והפלסטינים החזירו את השגריר מבחריין. בירדן שחררו הודעה פושרת: "הצעדים להשגת שלום באזור צריכים לבוא מצד ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברשות הפלסטינית זעמו על ההחלטה של בחריין להכריז על נורמליזציה עם ישראל, בתיווך אמריקני, שבועות ספורים אחרי שבאיחוד האמירויות פרצו את הסכר והודיעו על הסכם עם ישראל. בכירים ברשות הגדירו את מעשי בחריין כ"בגידה" והודיעו על החזרת השגריר לרמאללה.

גם באירן לא היו מרוצים מההחלטה של בחריין. במשרד החוץ האירני הגדירו את המהלך של בחריין כ"מביש", כך לפי דיווח בטלוויזיה המקומית. "שליטי בחריין יהיו מעכשיו אחראיים לפשעים של המשטר הציוני, שמהווה איום על ביטחון האזור והעולם המוסלמי", נמסר ממשרד החוץ האירני. גורם בכיר במשטר צייץ אמש והגדיר גם הוא את ההכרזה כ"בגידה" בעם הפלסטיני. "אסור ללכת אחרי ההטעיות של הציונים", כתב.

בטורקיה, שמצויה ביחסים קרירים עם ישראל תחת משטר ארדואן, גינו בחריפות את ההסכם המתגבש. משרד החוץ הטורקי מסר שקיום יחסים עם ישראל הם "מכה קשה" למאמצים להגן על הפלסטינים. "זה יעודד את ישראל להמשיך במהלכים הלא חוקיים כלפי הפלסטינים", נכתב. "ההסכם יקדם את הניסיון הישראלי להפוך את כיבוש האדמה הפלסטינית לקבועה".

בירדן שחררו הודעה פושרת שאינה מברכת על ההסכם בין ישראל לבחריין. בהודעה רשמית של משרד החוץ נכתב כי כל צעד לקראת שלום באזור צריך לבוא מצד ישראל. "על ישראל להפסיק את כל המהלכים שפוגעים בפתרון שתי המדינות, ולהפסיק את כיבוש השטחים הפלסטיניים", נכתב.