שוב - תקרית מסתורית באירן: פיצוץ מסתורי אירע היום (שבת) במתקן רגיש באירן. על פי מספר דיווחים לא רשמיים, אחד השנאים בתחנת הכוח שמנוהלת על ידי הגוף הכלכלי של משמרות המהפכה בדרום המדינה התפוצץ וגרם לשרפה גדולה במקום. לפי שעה לא ידוע על נפגעים כתוצאה מהתקרית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

 

 

 

על פי הדיווחים שמגיעים מהמדינה, תחנת הכוח ממוקמת במחוז אחוואז שבדרום מערב המדינה. הסיבה לפיצוץ המסתורי עדיין לא ידועה, כשהשלטונות באירן עדיין לא התייחסו באופן רשמי לדיווחים. 

תמונות לווין של האיזור בו ארע הפיצוץ באירן
תמונות לווין של האיזור בו ארע הפיצוץ באירן | צילום: ImageSat International (ISI

גורמי ביטחון באירן הודיעו אתמול שהם יודעים מה סיבת הפיצוץ סמוך למתקן הגרעיני בעיירה נתנז, שאירעה בלילה שבין רביעי לחמישי. באותה נשימה, הכריזו אותם גורמים שלא יחשפו מה אותה סיבה עד להודעה חדשה בעקבות "סיבות ביטחונית".

בצילומי לווין של האיזור, נחשפים מימדי ההרס סמוך לאותו מתקן. גורמים באירן שביקשו להישאר אנונימיים אמרו כי מקור הפיצוץ הוא במתקפת סייבר ישראלית. גם בעיתון הכווייתי "אל-ג'רידה" נטען כי ישראל אחראית לפיצוץ. גורם ביטחוני באירן איים: "ננקום במדינה שביצעה את המתקפה". בתוך כך, נחשפות תמונות לוויין חדשות מפיצוץ הבסיס הצבאי ממזרח לטהרן בשבוע שעבר, ששמו אף הוא נקשר לתוכנית הגרעין. 

גורם מודיעיני במזרח התיכון העריך אתמול כי "מטען נפץ שנשתל בתוך המפעל" הוא הגורם לפיצוץ. בהודעה רשמית שפרסם דובר הסוכנות לאנרגיה אטומית באירן, בחרוז קמלוונדי, נכתב: "התקרית התרחשה במתקן בשטח פתוח ליד המתקן הגרעיני בנתנז. לא היו נפגעים או נזק שנגרם למתקן האטומי – שפועל כרגיל". ההודעה פורסמה בסוכנויות הידיעות האירניות כדוגמת Tasnim.