בכירים רוסים הציעו לארה"ב לקיים שיתוף פעולה בנוגע לפיתוח חיסון לנגיף הקורונה, אך ארה"ב דחתה את ההצעה לחלוטין – כך דווח הלילה (בין חמישי לשישי) ב-CNN. אותם בכירים רוסים דיווחו כי הציעו שיתוף פעולה חסר תקדים בנושא, אך האמריקנים אינם "פתוחים לסיוע כרגע בנושא".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"קיימת תחושה כללית של חוסר אמון ברוסיה מצד ארה"ב ואנו מאמינים שהטכנולוגיה הרוסית – כולל חיסון, בדיקות וטיפולים בקורונה, לא מיושמת בארה"ב בגלל אותו חוסר אמון", סיפר ביכר רוסי. מהבית הלבן נמסר אתמול כי הנשיא דונלד טראמפ עודכן בנוגע להתפתחויות בחיסון הרוסי,  וכי החיסונים המפותחים בארה"ב עוברים שלבי ניסוי ופיתוח מתקדמים.  

חיסון קורונה, הקורונה בעולם, חיסון, חיסון לקורונה (צילום: רויטרס_)
החיסון לקורונה. אילוסטרציה | צילום: רויטרס_

בכירים אמריקנים התייחסו לחיסון הרוסי ואמרו כי הוא "כל כך לא מתקדם ומפותח" עד שהוא לא עורר כלל את הסקרנות של ארה"ב, עד שנשיא פוטין הציג אותו. "אין סיכוי בעולם שארה"ב תנסה את החיסון הרוסי על קופים, בטח לא על אנשים", כך אמר בכיר במשרד הבריאות האמריקני.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הפתיע ביום שלישי האחרון את הקהילה הבין-לאומית והכריז שארצו היא הראשונה בעולם שסיימה לפתח חיסון לנגיף הקורונה. לטענת הרוסים, החיסון החדש כבר עבר את כל השלבים ואושר לשימוש על ידי משרד הבריאות הרוסי.

אנתוני פאוצ'י (צילום: AP)
אנתוני פאוצ'י | צילום: AP
כבר לאחר ההכרזה, מיהרו האמריקנים להטיל ספק באמינותו ובטיחותו של החיסון הרוסי. היועץ לבית הלבן בנושא הקורונה, אנתוני פאוצ'י אמר: "אני מקווה שהרוסים הוכיחו באופן מוחלט שהחיסון בטוח ואפקטיבי. יש לי ספקות רבים שהם עשו את זה".