יועצו הבכיר וחתנו של טראמפ ג'ארד קושנר, הודיע אמש (רביעי) כי ערב הסעודית ובחריין הסכימו לפתוח את המרחב האווירי שלהן, לא רק לטיסות מישראל לאיחוד האמירויות ובחזרה – אלא לכל הנסיעות מזרחה. את הדברים אמר קושנר בתדרוך עיתונאים לקראת טקס החתימה על ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות שיערך ב-15 בספטמבר. "זה יחסוך לאנשים הרבה זמן - ויפיל מכשול שקיים כבר 72 שנים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"מדינות מתחילות להרפות מסכסוכים ישנים ונעות לכיוון השלום", הוסיף קושנר בתדרוך העיתונאים, ואמר שבעקבות הסכמתה של סעודיה לטיסות מעל שטחה, בחריין נקטה בצעד זהה. "כל זה יקצר את זמן הנסיעה בין מדינות שונות ויאפשר לאנשים מסעודיה להגיע לאירופה מהר יותר אם הם טסים מעל ישראל, כך גם לאנשים מישראל לאסיה ומאסיה לישראל".

ג'ארד קושנר בטקס העברת השגרירות לירושלים ‎ (צילום: הלל מאיר/TPS, חדשות)
ג'ארד קושנר, ארכיון | צילום: הלל מאיר/TPS, חדשות

"זה מחסום אדיר שהוסר. אתה רואה הודעות יום-יומיות של חברות תעופה שמעוניינות לטוס מישראל לערים ערביות שלא הורשו לנסוע אליהן; יש הרבה התרגשות בעולם הערבי ובעולם המוסלמי של אנשים שרוצים לנסוע לישראל כדי לבקר באתרי התיירות ולהתפלל במסגד אל-אקצא. אתה רואה מסעדות כשרות שנפתחות עכשיו בדובאי".

כשנשאל על טקס החתימה על הסכם הנורמליזציה, אמר קושנר כי הממשל מתכוון להזמין נציגים משתי המפלגות להשתתף באירוע: "זה משהו שצריך להיות דו־מפלגתי. אנחנו נזמין דמוקרטים ורפובליקנים. זה (ההסכם) זכה לשבחים משני הצדדים, ואני מקווה שזה נושא שיכול להישאר מחוץ לפוליטיקה".