מועצת הביטחון של האו"ם אישרה אמש (שישי) את חידוש מנדט כוח יוניפי"ל תוך כדי הכנסת שינויים בדרישות המועצה מממשלת לבנון - שאמורה לאפשר לכוח לתפקד באופן אפקטיבי יותר. בשבועות האחרונים הובילו ארה"ב וישראל מאמץ דיפלומטי משותף, כדי להביא לחיזוק סמכויות הכוח מול פעילות הטרור של חיזבאללה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בין השינויים שהוכנסו בהחלטה לחידוש המנדט: שיפור מנגנון הדיווח לאו"ם על אירועים והפרות של ההסכם בין הצדדים, דרישה ממזכ"ל האו"ם לגבש תוכנית מפורטת לייעול הכוח, וגינוי חריף של הניסיונות לפגוע בחופש התנועה של יוניפי"ל ובחייליו. מועצת הביטחון אף קראה לממשלת לבנון לאפשר ליוניפי"ל גישה מלאה לאתרים בהם התגלו המנהרות - זאת כדי לסיים את החקירה בנושא.

צה"ל מציג לאנשי יוניפי"ל את המנהרות (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
חיילי צה"ל יחד עם חיילי יוניפי"ל בגבול לבנון | צילום: דובר צה"ל, חדשות

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן: “החלטת המועצה היא תמרור אזהרה אחרון לממשלת לבנון. אם חיזבאללה ימשיך להפוך את דרום לבנון לבסיס טרור מתחת לאפו של יוניפי״ל - ממשלת לבנון תשא באחריות המלאה להסלמה ולתוצאות הקשות שייגרמו״.

ארדן הוסיף כי ״ישראל לא תסבול התקפות טרור משטח לבנון, ותגיב בעוצמה לכל פשע כזה. ממשלת לבנון אחראית לנעשה בשטחה. אנו נעקוב מקרוב בחודשים הבאים אחר יישום מנדט יוניפי״ל המעודכן ונבחן אם יש הצדקה לקיום הכוח״.

גלעד ארדן  (צילום: החדשות 12, החדשות12)
השגריר ארדן: "נבחן אם יש הצדקה לקיום הכוח" | צילום: החדשות 12, החדשות12