ברחוב בבחריין יש מי שלא רוצים שלום: יומיים לפני שייחתם בוושינגטון הסכם ההבנות בין ישראל לאיחוד האמירויות ולבחריין, מדינת אי ערבית קטנטנה במפרץ הפרסי שהודיעה בסוף השבוע האחרון כי בכוונתה להוביל להסדרת היחסים עם ישראל ולהצטרף בכך לאמירויות, עשרות אזרחים בבחריין יצאו לרחובות למחות בתקיפות נגד ההסכם.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במדינת האי הקטנה, שרוב תושביה מוסלמים שיעים, מגנים את מהלכי הנורמליזציה מול ישראל. קמפיין גדול נגד הסכם הנורמליזציה החל ברשתות החברתיות - והגיע ביממה האחרונה גם לרחובות הערים במדינה הזעירה הסמוכה לסעודיה. 

בסרטונים שמגיעים מהמדינה בשעות האחרונות, נשמעים מפגינים כשהם משמיעים סיסמאות נגד מלך בחריין וחלקם אף כינו אותו "בוגד". המוחים נראים צועדים ברחובות כשהם מניפים את הדגל הפלסטיני, קוראים לתמוך בפלסטינים נגד ישראל - ומכנים את המלך "בוגד". 

מנאמה (צילום: Yousif Al Saif, shutterstock)
מנאמה, בירת בחריין | צילום: Yousif Al Saif, shutterstock

אלא שיש מי שחושב אחרת: סולטן עומאן, מדינה מפרצית גדולה ושכנתה של איחוד האמירויות הערביות, הודיע היום (שבת) כי הוא מקבל בברכה את ההסכם עם בחריין, אותה כינה "הממלכה האחות".  באותה נשימה ציין הסולטן כי הוא מקווה שהמסלול האסטרטגי החדש הזה "יוביל את ישראל לוותר על הכיבוש ולכך שירושלים תהיה בירת הפלסטינים". 

10 (צילום: מאי ויגאל רוזנטל)
המדינה הבאה בתור? בעומאן תומכים בהסכם בין בחריין לישראל | צילום: מאי ויגאל רוזנטל

בתוך כך, דווח היום כי בעקבות הסכם השלום שייחתם בהמשך השבוע, מכון ויצמן ואוניברסיטת מוחמד בן-זיאד חתמו על הבנות "לעבוד יחדיו במגוון תחומים" על פי הדיווח באיחוד האמירויות, זהו ההסכם הראשון בין מוסדות השכלה גבוהה ישראלים ואמירתיים" "המטרה היא לקדם פיתוח ושימוש באינטיליגנציה מלאכותית למען הקדמה"‎