ישראל נערכת לחתימה על הסכמים נוספים? ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא אמש (ראשון) עם רעייתו שרה, שני בניהם ופמלייתו הצמודה לוושינגטון - שם יחתום על הסכמי שלום עם איחוד האמירויות ובחריין. לקראת העלייה למטוס, ראש המוסד יוסי כהן שוחח באופן נדיר עם הכתבים - ורמז למגעים עם מדינות נוספות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"זו התרגשות ענקית, גדולה מאוד", אמר כהן לפני ההמראה. "קיוויתי שיהיה רגע כזה בזמן הפעולה, עכשיו הגענו לזה בזכות הרבה מאוד אנשים וכוחות שעבדו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
רה"מ נתניהו ורעייתו שרה ממריאים לטקס חתימת הסכם השלום | צילום: אבי אוחיון, לע"מ

לשאלת הכתבים על מגעים עם מדינות נוספות אמר: "אני מקווה מאוד שיהיו עוד מדינות, עובדים על עוד מדינות, זה תלוי גם בהן וגם בנו. זו נסיעה מאוד מאוד מרגשת, עניין מאוד מרגש, הרבה מאוד אנשים טובים עבדו על הנושא הזה הרבה מאוד שנים – זה לא התחיל אתמול. אני מקווה מאוד שגם נחזה במאמצים טובים לשלום וגם נמשיך אותם הלאה".

במסיבת העיתונאים לפני ההמראה אמר נתניהו: "הלילה אני יוצא בשליחותכם למשימה היסטורית להיפגש עם נשיא ארה"ב ועם נציגי איחוד האמירויות ובחריין. אני יוצא להביא שלום תמורת שלום, שלום מתוך עוצמה. שני הסכמי שלום בחודש אחד. זהו עידן חדש של שלום, שאני פועל למענו 25 שנים. ההסכמים הללו יזרימו למשק שלנו מיליארדי דולרים והשקעות. זה תמיד טוב אבל זה טוב במיוחד בקורונה".

ראש הממשלה ורעייתו ממריאים לטקס חתימת הסכם השלום ב (צילום: אבי אוחיון, לעמ)
ראש הממשלה ורעייתו בעלייה למטוס | צילום: אבי אוחיון, לעמ

מוקדם יותר אמר נתניהו בישיבת הממשלה כי "ביום שישי קיימתי שיחה נוספת עם הנשיא טראמפ ועם מנהיג של מדינה ערבית, הפעם עם המלך חמד, מלך בחריין. שיחה מאוד חמה שבה סיכמנו על כינון שלום בין בחריין לישראל, כינון שלום רשמי עם יחסים דיפלומטיים מלאים ועם כל הדברים שנגזרים מכך. יש לנו עכשיו שני הסכמי שלום היסטוריים, עם שתי מדינות ערביות, שנוסדו תוך חודש אחד. אני בטוח שכולנו מברכים על העידן החדש. אנחנו בפתחו של עידן חדש".

נתניהו הוסיף: "אני רוצה להבטיח לכם שלכל אחד ואחד מכם, באמצעות המשרדים שלכם, יהיה חלק בו, כי זה הולך להיות שלום אחר. זה יהיה שלום חם, שלום כלכלי בנוסף על השלום המדיני, שלום גם בין עמים. תהיה תנועה ערה של קשר אווירי ישיר בין המדינות. ההתלהבות הגדולה שקיימת בארץ משתקפת גם בהתלהבות גדולה מאוד שנמצאת בבחריין ובאמירויות אצל הציבור הרחב. יש כאן באמת שינוי עצום. אני אצא הלילה לוושינגטון כדי לחתום על התחלת ההסכמים הללו כדי להניע את השינוי ההיסטורי הזה".