כמה אוטובוסים הגיעו אתמול (שני) בשעות הבוקר, שעון ניו יורק, והורידו עשרות ילדים בישיבה בברוקלין. שכנים שראו אותם דיווחו למשטרה – שהגיעה ופיזרה אותם. ראש העיר ניו יורק זעם שוב, והוציא צו סגירה לישיבה: "אי אפשר לתאר עד כמה זה מסוכן". בתי הספר במדינת ניו יורק סגורים מאז מארס, והמקרה הגיע אל הכותרות הראשיות בחלק מהעיתונים בעיר. אחת הכותרות השתמשה במשחק המילים "Pain in the class" - המרמז לאמירה "קוץ בישבן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה היה נראה כמו יום רגיל לחלוטין עבורם, עסקים כרגיל", סיפר שכן מבניין סמוך לעיתון הניו יורק טיימס, והתלונן: "זה מסוכן". לפחות שני תושבים דיווחו למשטרה שהבניין מלא ושילדים נצפו כשהם משחקים על גג הבניין ללא מסכות.

לפי המשטרה, בתוך הישיבה נמצאו כ-60 ילדים. השוטרים נכנסו אליה בשעות הצהריים ופינו את הבניין. "כל מה שעשו השוטרים היה להיכנס לבית הספר ולהגיד לתלמידים להתפזר", אמר דובר של משטרת ניו יורק. "לא היו עיכובים או מעצרים. הם צייתו ועזבו את המקום מרצונם".

אלא שראש העיר ניו יורק ביל דה בלאזיו – שכבר התעמת חזיתית עם הקהילה החרדית בברוקלין – הזהיר: אם הדבר יחזור על עצמו האחראים יוזמנו לבית משפט. הוא ציין שהתכנסויות מסוג זה הן נדירות וכי הם ימשיכו לעקוב אחר מקומות כאלו. דה בלאזיו הוציא צו הסוגר את הישיבה.

בציוץ בטוויטר כתב דה בלאזיו: "אני לא יכול לתאר עד כמה זה מסוכן עבור האנשים הצעירים שלנו. הורנו לעצור את הלימודים ואנחנו נוודא שאנחנו שומרים על ביטחונם של הקהילות שלנו והילדים שלנו".

האירוע הנוכחי הוא האחרון מתוך שורת אירועים שהגבירו את המתח בין המשטרה והשלטונות האמריקנים לבין הקהילות היהודיות בניו יורק. העימות הגיע לנקודת רתיחה בחודש שעבר, כש-2,500 איש השתתפו בהלוויה ברחובות שכונת וויליאמסבורג בברוקלין. דה בלאזיו תקף אותם אז בחריפות – וספג ביקורת.